KOROONAPOSITIIVNE: “KÕIK ÜTLESID, et see haigus on kontrollimatu”

Buduaar

Shutterstock

Sotsiaalmeedias jagas avalikult oma koroonakogemust Vallo Põldma nimeline Eesti mees, kes tõdeb, et tegemist on väga karmi viirusega.

Vallo tundis 30. novembril, et tervisega on midagi viltu ja tol ööl tõusis tal ka palavik, mis enam alla ei läinud – seda lausa üheksa päeva jutti.

“Rutiin oli selline, et kui hakkas külm, siis võtsin tablette, jäin magama, siis higistasin, uus särk, natuke süüa ja kõvasti juua ja uuele ringile palavikuga. Ja nii 9 päeva järjest,” meenutab ta.

Üheksanda päeva hommikul hakkas Vallo aga viirastusi nägema ja ta viidi haiglasse. “Sain esimest korda sireenide ja viledega kiirabiga sõita. Pean tunnistama, et meie autojuhid Jüris ja Tallinnas on pehmelt öeldes ebaviisakad, keegi lihtsalt ei lase alarmsõidukit läbi, mõni pani veel kiirteel kiirust juurde. Perhis olin EMO intensiivosakonnas mingi 4-5 tundi, siis sain Covid-19 osakonna intensiivpalatisse. Järgmised 5 päeva olin ilusti intensiivis ja sain erinevate arstide abi ja kõik ütlesid, et see haigus on kontrollimatu ja keegi ei ole põdenud sarnaselt kellegiga mitte midagi. Sain plasma vereülekande, palju antibiootikume, palju tablette, mis kõik ainult leevendasid ja aitasid mul endal edasi võidelda. Minu immunsüsteem võitles nii, et minu enda immuunsüsteem hakkas mulle vastu töötama,” kirjutab mees.

Ta lisab veel, et alles viiendal päeval sai ta haiglas tavapalatisse ning kokkuvõttes viibis Vallo haiglas kümme päeva. “Haigus on kulgenud nüüd 18 päeva ja ilmselt on veel 10 päeva minna, et olla 90% terve, ilmselt see 10% tekib järgmise 1-2 kuu jooksul.”

Loe täispikka postitust Facebookis siin.