MASKIST KEELDUNUD 2 naist lõpetasid oma õhtu väga täbaras olukorras

123rf

Buduaar

Kaks naist keeldusid kaupluses maski kandmisest ning ühtlasi ei olnud nad nõus poest lahkuma.

Põhja prefektuur viis naised jaoskonda, kus nende suhtes alustati väärteomenetlus. Sama saatus tabas ka viite isikut, kes Paldiski maanteel asuvasse kauplusesse ilma maskita siseneda plaanisid.

“Reede, 29. oktoobri õhtul planeerisid viis inimest pahatahtlikult siseneda ilma maskideta Paldiski maanteel asuvasse kauplusesse . Nad keeldusid maski ettepanemisest ja ei olnud nõus kauplusest lahkuma. Politsei viis kõik inimesed edasisteks toiminguteks jaoskonda, kus alustati väärteomenetlust.
Samal õhtul sai politsei teisegi väljakutse Lasnamäele ühte kauplusesse, kus kaks naist keeldusid maski ettepanemisest ja kauplusest lahkumast. Sündmuskohale saabunud politseipatrull viis naised jaoskonda ning ka nende suhtes alustati väärteomenetlus.
Eilsed väärteomenetlused alustati nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse § 46´2 järgi. Inimesi võidakse karistada rahatrahviga kuni 400 eurot.
Kuigi mõlemad sündmused lahenesid poes rahumeelselt, on väga kahetsusväärne , et inimesed oma pahameelt praeguses kriisiolukorras sellisel viisil väljendavad. Ilma maskita teadlikult poodi sisenemine või muud sarnased tegevused ja üleskutsed ei aita mitte kuidagi kaasa piirangute leevenemisele ja kriisist väljatulemisele. Lisaks on selline käitumine sündsusetu ja ebaeetiline, sest koroonaviiruse tõttu sureb kahjuks iga päev mitmeid eestlasi ja meie tublid meedikud töötavad haiglates oma võimete piiril.
Politseile on koroonakriis elude päästmise missioon . Sestap reageerime sarnastele sündmustele alati. Selgitame inimestele veelkord maski kandmise olulisust ning alustame ka väärteomenetlust.
Aitäh kõigile neile, kes piirangutest kinni peavad! Meie kõigi ühine panus aitab koroonaviiruse leviku peatada!”