METSAMOOR SOOVITAB: milliseid ravimtaimi korjata tuleks?

METSAMOOR SOOVITAB: milliseid ravimtaimi korjata tuleks?

Praegu on meie metsad ja aasad täis taimi, mille oskuslikul manustamisel palju kasu võib tõusta. Seitsmesed uudised käisid kohtumas Eesti tuntuima taimetarga Metsamooriga, kes jagab soovitusi, millised ravimtaimi tuleks sel suvel korjata ja millised taimed võiksid iga inimese koduapteegis olemas olla.

Metsamoori näol on tegu kena ja noorusliku naisterahvaga, kelle nimeks on Irje Karjus. Hüüdnimi Metsamoor tekkis talle sellepärast, et ta elab metsa sees ja korjab erinevaid väetaimi, millest valmistab looduslikke ravimeid. 

Esmane huvi taimede vastu tekkis Irjel juba noores eas, kui ta apteegi külastas. “Läksin oma väikesele titale silmatilkasid vist ostma, kui silma sattus üks brošüür, kus kirjutas, et kortsleht mõjub peale sünnitust väga hästi. Otsisin korstlehe üles, tegin sellest teed ja tundsin, et see mõjub mulle väga tugevalt. Korstleht on ühtlasi ka noorendav taim,” rääkis Metsamoor sellest, kuidas tal taimede vastu üldse huvi tekkis. 

Taimi, mida ravimina kasutada saame, on paarisaja ringis, kuid kõiki neist korjata pole tarvis. “Inimesel on vaja korjata ehk paari taime ja need taimed tulevad ise näitama. Kui ei tule, siis pole ka vaja neid kuskile kaugele otsima minna. Kui sul seda taime on vaja, siis ta tuleb ise sinu juurde – sa märkad teda või keegi toob ta sulle koju kätte. 

Kodus võib vaja minna erinevaid taimi, aga näiteks angervaks võiks üks olla, põdrakanep, raudrohi, nõges ja naistepuna,” avaldas Metsamoor need taimed, mis iga inimese koduapteegis olemas olla võiksid.