MINU MAAILM: Need on Tanel Veenre 9 asendamatut asja

Ajakiri Buduaar

Tanel Veenre

Igaühel meist on elu jooksul kujunenud välja omad lemmikud, ilma milleta ei oleks me need, kes me oleme. Oma lemmikuid jagab ehtekunstnik Tanel Veenre.

Mis võiks olla inspireerivam kui kohad, mis köidavad meeli; asjad, mis kõnetavad meie loomust või tegevused, mis valmistavad siirast rõõmu!

Kodu

Sõnnina elan ma stabiilsuse märgi all ja kolimine on minu jaoks kõige jubedam šokk üldse. Meie salaaia ja türkiisroheliste seintega kodu tsaariaegses häärberis Süda-Tatari asumis on minu, Aldo ja laste unistuste pesa. Siit ma ei liigu!

Merihobu

Avastasin need loomakesed Singapuris ning saatma on nad mind jäänudki. Muinasjutuline hingeloomake, graatsilise salapära kehastus.

Erakogu

Memm

Minu emapoolse vanaema Valve kodus Põlvas oli minu lapsepõlve suvine mängumaa – õnnelik ja turvaline universum oma elupuude võradesse rajatud käikude, kanade ja õunapuudega. Nüüd, kui memm elab Tallinnas, on ta endiselt minu majakaks, kuldsete käte ja lõputult hea hingega.

Erakogu

Stuudio

Sinna ma pagen õhtuti, vaiksesse iseolemisse, kus saan tegeleda loominguga. Seal on sündinud kõik kõrvamarjad ning saanud kuju mööda ilma rändavad kunsttükid.

Viis tiibetlast

Hommikune kahekõne oma kehaga. Saan luud lahti ja fookuse paika.

Muhu

Parimate sõprade paradiis, millest on saanud osa meie unistusest. Koos suitsusauna, viinamarjade ja pööraste söögiorgiatega. Olen tohutult tänulik neile selle külalislahkuse eest.

Elis ja Kasper

Minu elu päikesed ja kuud, kaks imelist hinge, kellega koos kulgemine on puhas rõõm. Otsus olla lastega kodus on täitnud mu elu lõputu avastamisrõõmuga – inimese kasvamine iseendaks on täis igapäevaseid avastusretki.

Grillitud kaheksajalad

Sain neid esimest korda Kreeka saarel, oli sume õhtu, väike tänavakohvik … Teen nüüdki tihti kodus beebi-kaheksajalgu – veini ja tomatiga, megamõnusad!

Mustrid

Avastasin tänu Kuldnõela kollektsioonile mustrite maailma, mis mind nüüd täiega endasse meelitanud. Iga kord kui saabub rull siidi minu mustritega hüppab süda rõõmust sees ja viimase kollektsiooni MINERALIA puhul ei saanud enne pidama kui pea 100 look´i lavale saadetud. Ning just saabusid ka siidrätikud – mitusada siidist iludust kõige pöörasemates värvikombodes. Tohutu energialaeng!

Erakogu