PEREARSTID LOOBUVAD sisutühjade arstitõendite väljastamisest

Margus Johanson

Facebook/Karmen Joller

Perearst Karmen Joller tõdeb, et enam ei väljasta ei tema ega ka teised perearstid tõendeid, mis oma olemuselt on tegelikult sisutühjad. 

Joller kirjutab sotsiaalmeediasse tehtud postituses järgmiselt: “On väga meelitav, et teatud isikud peavad perearste jumalateks. Mul on väga-väga kahju pettumust valmistada, aga tegelikult on perearstid tavalised, lihast ja luust inimesed. Perearstidel ei ole selgeltnägemisvõimet, ettenägemisvõimet ega tervendamisvõimet.
Teie, spordialaliitude esindajad, maratonikorraldajad, lastelaagripidajad ja muud isikud, kellel kabinetivaikuses mõtiskledes tuleb äkitselt hea idee: las inimesed toovad mulle perearsti tõendi! Ma küsin: mida te nende tõenditega teete? Ja millist probleemi te lahendate?
Te peate teadma, et perearst ei saa öelda, kas inimene saab jooksurajal infarkti või kas trennilapsel on haruldane, potentsiaalselt surmaga lõppev haigus. Me ei saa kinnitada, et kui laps on täna terve, siis on ta seda ka ülehomme, kui ta laagrisse läheb.
Me tahaksime seda teha, aga teadus ei ole kahjuks veel nii kaugele jõudnud.
Palun lõpetage ära inimeste jooksutamine ja inimeste raha kulutamine ja mõelge, ehk saate oma kartust leevendada, kui palute inimesel iseenda või oma lapse tervise eest vastutus võtta ja kinnitada, et tal/tema lapsel ei ole teadaolevalt vastunäidustusi trennis osalemiseks, maratoni jooksmiseks/suusatamiseks või laagris viibimiseks.
Perearstid on otsustanud ohjad enda kätte võtta ja loobuda igasuguste sisutühjade tõendite väljastamisest – me pole nõus väljastama tõendeid, millega mitte midagi tõendada ei saa.”

https://www.facebook.com/karmen.joller/posts/10157613727645658