PUUDEGA NELJA lapse ema: “Raske haigusega 7-aastast last peame eriti hoidma”

Shutterstock

Buduaar

Ei ole saladus, et hetkel üle kogu maailma leviv koroonaviirus on kõige ohtlikum neile, kes on nõrga immuunsüsteemiga.

Nelja lapse ema Raili Zolgo (39) on puudega ning tööl käia ei saa – ka tema abikaasal on raske terviseprobleem, mille tõttu on ka tema suurema osa ajast kodune.

Praegusel raskel perioodil, mil koroonaviirus levib meeletul kiirusel, on Raili enim mures oma seitsmeaastase poja pärast, kellel on raske ajukahjustus. “Proovin hakkama saada, pean poissi hoidma, sest ta on riskigrupis,” tõdeb naine.

Hea uudis on aga see, et hetkel on poja tervislik seisund stabiilne. Ta käib regulaarselt arstlikus kontrollis ning epilepsia on tänu rohtudele kontrolli alla saadud. Veel paar aastat tagasi oli olukord sootuks teine. Nimelt kulus lausa kaks aastat selleks, et arstid poisil epilepsia üldse diagnoosiksid ning õige ravi määraksid.

Loe sellest ka siin.

Kui suur osa eestlasi tormas koroonaviiruse paanikas toidukauplusi tühjaks ostma, siis Raili peres sellist olukorda ei tekkinud ja see poleks isegi võimalik, sest nende kuueliikmeline pere saab kuus toetust ligikaudu 700 eurot ning selle rahaga tuleb neil ära elada – vahel tuleb ette ka seda, et raha saab otsa ja lastele süüa osta ei saa. Sellistel juhtudel palub Raili läbi sotsiaalmeedia inimeste abi, kes talle siis piima ja muud söögikraami koju viivad. Ise Raili poodi minna ei saa ning enamasti teeb poeskäigud pere vanim laps, 19-aastane tütar, kes on hetkel töötu.

Raili aga ei nukrutse, vaid ütleb, et kui kartulit on, siis saab hakkama ikka.