VALGA 6-LAPSELINE pere vajab annetusi, et oma kodu kohtutäiturilt tagasi osta

VALGA 6-LAPSELINE pere vajab annetusi, et oma kodu kohtutäiturilt tagasi osta
pilt: erakogu

Valgas elav suurpere vajab väga heade inimeste abi – kohtutäitur otsustas nende kodu võlgade katteks oksjonile panna ja see tähendab, et nad võivad tänavale sattuda.

Pereema Pille tõdeb, et olukord läks väga raskeks siis, kui ta insuldi tõttu enam tööl käia ei saanud.

“Alustame sellest, et kui ma käisin tööl, siis sai kohtutäitur minu palgast iga kuu 150€. Aga kuna töötasin Maximas ja seal oli liiga suur pinge, siis ma sain insuldi ning peale seda ma sinna tagasi enam tööle ei läinud. Töötuhüvitisest sai kohtutäitur minult ka igakuiselt 50€. Probleemid tekkisid siis, kui kolisime perega Valka ja kohe tööle ei saanud. Kui soovisin kohtutäiturilt maksegraafikut, siis sain veel sõimata, et minu sissetulek on liiga väike ja tema mulle graafikut ei tee ja paneb maja müüki. See kõik toimus siis, kui koroonaviiruse piirangud maha võeti. Ja me oleme sellest ka vallaga rääkinud. Sealt vastati meile, et neil ei ole nii suurt elamispinda, et meie pere ära mahuks,” tõdeb Pille.

Suurperes elab kuus alaealist last, kellest viis käivad koolis ja noorim lasteaias. Antud hetkeks on olukord juba nii kaugele läinud, et 2. septembril algas maja oksjon. Antud oksjon kestab 9. septembri keskpäevani.

Et aga perekonda päästa, on heade inimeste abiga suudetud koguda 2775 eurot. Seda, kui palju täpselt koguda vaja on, et oma maja tagasi osta, ei ole hetkel kahjuks teada. Küll aga ütleb Pille, et maja on müügis 25 000 euroga.

Veel on võimalik heade inimeste abiga Valga suurpere välja aidata. Pere ootab annetusi arvelduskontole EE131010010337739011 (peretütar Eleri Margus)