Reklaam sulgub sekundi pärast

Hingates vabaks ehk vabastav hingamine

Vabastav hingamine on kehateraapia meetod, mis baseerub erinevatel hingamistehnikatel. Seda on nimetatud ka meistervahendiks enesetervendamisel. Pole midagi, mis võimaldaks teil oma enesetunnet parandada nii hõlpsasti kui hingamispraktika.

Vabastav hingamine on kehateraapia meetod, mis baseerub erinevatel hingamistehnikatel. Seda on nimetatud ka meistervahendiks enesetervendamisel. Pole midagi, mis võimaldaks teil oma enesetunnet parandada nii hõlpsasti kui hingamispraktika.

Vabastav hingamine(ingl.k. rebirthing), ka teadlik hingamine või ühendatud hingamine, on teraapiline hingamistehnika, mis kasutab pausideta katkematut hingamist, lõdvestust ja tähelepanu. Vabastava hingamise eesmärgiks on tervendada oma elu ja sünniga seotud traumasid. Vabastav hingamine aitab vabaneda igapäevasest stressist ning õpetab tundma rõõmu oma elust ja suhetest. 

Vabastava hingamise teooria ja praktika rajaja on Leonard Orr. Ta avastas 30 aastat tagasi, et sügav, katkestuseta hingamine aitab meil kontakti saavutada oma sügavaima olemusega. Selle osaga iseendast, mis on elu jooksul kapseldunud meie kehasse ja alateadvusse: allasurutud viha, kurbus, pettumus, väljendamata jäänud tunded ja mõtted. Vabastav hingamine aitab meil äratada ka oma loomupärase õnnetunde ja meelerahu. Mõiste rebirthing viitab sünnile ja taassünnile. Algselt oligi meetodi põhieesmärgiks tervendada sünnikogemusega kaasnevat sünnistressi ja -traumat.

Hingamine on otsetee oma alatedvuse juurde, mahasurutud tunnete ja hirmude juurde. Tervendades endas haiget saanud kohti, tunned ennast terviklikumalt ja enesekindlamalt. Suureneb mõistmine ja kaastunne nii enda kui teiste vastu. Hingamisseanss kestab umbes kaks tundi. Hingamisseansi ajal lamad sa lõdvestunult ning hingad sügavalt, rütmiliselt ja katkestusteta. Kehas on peagi tunda eluenergia ärkamist. Eluenergia aktiveerib kehapinged nii, et saad neist läbi hingata ja vabaneda. 

Sissehingatud hapnik tsirkuleerib terve keha energiakanalites. Kui energia liigub vabalt, tunned  ennast tasakaalus ja rahus olevat ning ka füüsiline pool tunneb ennast terve ja aktiivsena. Kui energia ei liigu kehas vabalt, on tegemist blokeeringutega, millest siis hingamisseansi ajal läbi hingatakse. Sellega tõstad energiataset. Kui energiatsükkel on läbitud, tunned ennast lõõgastatuna, rikastatuna ja vabanenuna.

Teadliku hingamisega on võimalik avastada ja vabaneda enda negatiivsetest käitumismustritest ja mõttemallidest. Tervenemine algab, kui muuta eluvaenulik mõte elu edendavaks mõtteks. Meie isiklik kogemus oma elu algushetkedest - viljastamisest, looteeast ja sünnist - määrab  meie elu kvaliteedi. Lapsepõlves läbi elatud traumad ja allasurutud tunded vaevavad meid läbi elu. Emotsionaalsed läbielamised tekitavad blokeeringuid füüsilises kehas. Hingamise läbi on võimalik tervendada oma varasemaid lapsepõlvekogemusi ja emotsionaalseid probleeme.

Suhted võivad olla kas armastavad  ja toetavad või pingeid tekitavad. Suhted teistega on alati mõjutatud sinu suhtest endaga. Et omada häid suhteid, tuleb alustada endast. Kui suudad mõista ennast, suudad mõista ka teisi. Läbi hingamise jõuad sügavama kontaktini iseendaga. Esimesed suhted - oma emaga ja isaga - on võimalik läbi hingamise tervendada, et jõuda armastavate suheteni.

Läbi hingamise õpid, kuidas vabastada stresse. Õpid, kuidas muuta oma elu selliseks, mis pakub rahulolu nii sulle kui sinu lähedastele. Õpid, kuidas meenutada, vabastada ja tervendada eluvaenulikke otsuseid.

Hingamisteraapiat on maailmas tehtud paljudele abivajajatele alates vähihaigetest lõpetades vangidega. Ka vaimupuudega inimesi on üritatud sel moel aidata, kuid nende puhul jäävad tulemused ikkagi ühekordseks. Märgatav paranemine on saavutatav vaid järjepidevusega. Nagu iga asja puhul.

 

Vabastava hingamise hüvesid:

Vaimse võimekuse kasv

Stressi vähenemine

Füüsilise tervise ja heaolu paranemine

Teostusvõime, saavutuste kasv

Suhete paranemine

Spirituaalsuse kasv

Hääle kvaliteedi paranemine

 


Allikas: Voog.ee, teraapia.com, L. Orr "Vabastava hingamise lugu"

 

Triin Tisler