Reklaam sulgub sekundi pärast

IDEAALSE MEIGI LOOMISEKS läheb sul vaja nii palju meigipintsleid

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Foto: 123rf

Kui palju peaks meigiarsenalis olema pintsleid? Kui oluline on, kas nende karv on naturaalne või sünteetiline? Kuidas pintslite eest hellalt hoolt kanda? Kõigile neile küsimustele annab vastused meigikunstnik Anna Murulauk.

Mitu meigipintslit ja mille jaoks võiks igal inimesel olemas olla?

Minimaalses pintslite arsenalis võiks olla kuus pintslit: puudripintsel meigipõhja kinnitamiseks, põsepunapintsel (mida võib kiire puhastamise järel kasutada highlighter'i pintslina), kulmupintsel, üks kitsam/täpsem lauvärvipintsel, üks suurem lauvärvipintsel ning huulepintsel, kui oled harjunud huuli värvima. Samuti võiks igaks juhuks olla meigikäsn (Beauty blender või selletaoline toode).

Kui olulised on pintslite karvad – mis vahe on naturaalsetel ja sünteetilistel? Milliseid soovitad sina kasutada?

See, millest koosneb pintsel, on jumestustoodete kasutajale tihti oluline juba eetilistel põhjustel. Kuna naturaalsete pintslite karvad võivad koosneda erinevate loomade karvadest (kits, naarits, orav jne), siis juba julmusevaba moment võib osutuda pintslite soetamisel äärmiselt oluliseks. Ei tasu ennast petta ka pintslikarvade värvusest, kuna naturaalsete pintslite karvad võivad olla vabalt värvitud ükskõik mis värvi, seega tasub enne ostu sooritamist sellele tähelepanu pöörata.

Üldiselt sobivad naturaalsed pintslid hästi kuivade tekstuuride pealekandmiseks (kuivad mineraalsed jumestuspõhjad, puudrid, põsepunad jne). Ei maksa ka unustada seda, et kui tegemist on kuiva lauvärvi pigmendiga, siis tuleb arvestada, et naturaalset pintslit kasutades jääb pealekandmise tulemus pigem õrnaks ja läbipaistvaks.

Intensiivsema tulemuse (nt efektsete ja erksamate lauvärvide kasutamiseks) ja parema katmise (nt katva jumestuspõhja tegemiseks) tagamiseks tuleks kasutada sünteetilisi pintsleid. Kohevamad sünteetilisest materjalist pintslid sobivad universaalselt kogu meigi tegemiseks.

Kuidas peaks pintsleid puhastama nii kodus kui reisil olles?

Hoolitsedes pintslite eest korralikult, võivad need sind teenida lausa aastaid. Naturaalseid pintsleid võib vabalt pesta pehmema seebi või šampooniga. Soovitan jätta kuivama pintsleid nii, et need on horisontaalses asendis, kuid karvakesed jäävad n-ö üle ääre (ei jää n-ö pinna peale „lössi vajudes“). Ära muretse, kui ära kuivades tunduvad need veidi kleepunud. Lihtsalt aja need peopesaga uuesti kohevaks.

Selliste pintslite puhastamiseks võib kasutada ka meigieemaldusõlisid ja paberit või tumedat rätikut. Naturaalsete pintslite puhastamiseks tuleks agressiivseid, alkoholi sisaldavaid puhastusvahendeid pigem vältida – need kuivatavad pintslikarvu ja jätavad mõne korra kasutamise järel pintsli karedaks.

Sünteetiliste pintslite puhastamiseks soovitan kasutada nii kõiki ülalnimetatud vahendeid, kuid vabalt võib kasutada ka kõrge alkoholisisaldusega pintslite puhastustooteid. Neid leidub põhimõtteliselt igas hästivarustatud kosmeetikapoes.

Hoolitse pintslite eest ka reisil olles. Puhastamiseks ajab asja ära seep või meigipuhastussalvrätt.

Reisile minnes soovitan kasutada pintslite jaoks ikkagi eraldi lamedat kosmeetikakotti või tuubust, muidu võib nende kuju igaveseks rikkuda. Kui oled tõesti minimaalne meigi kasutaja, siis piisab ka paarist kokkukeeratavast ehk kompaktsest meigipintslist.

Kui oled jumestaja, siis siin ei ole küsimust – pintsleid tuleb puhastada absoluutselt iga kliendi järel ja korralikult.

Kodus enda isiklikke meigipintsleid kasutades on laisem olemine aktsepteeritav. Kodutingimustes minu puudri-, põsepuna- ja highlighter-pintsel iga kasutamiskorra järel puhastusprotseduuri ei läbi, kuid kreemjate tekstuuride pintslid küll – olgu see kreemjas lauvärv, lainer või huulevärv. Sellised pintslid vajavad kohe puhastamist.

Mis on suurimad vead, mida inimesed kipuvad pintslitega seoses tegema?

Kõige suurem viga on pintslite kauaaegne kasutamine ilma neid puhastamata. Siis ei tasu imestada tekkivate nahaprobleemide üle, ka pintslid ei teeni sind sel juhul kaua ja see mõjutab kindlasti nende välimust.

Anna Murulauk