Reklaam sulgub sekundi pärast

KAS SINU SILMANÄGEMINE on piisavalt hea ?

Buduaar

Pere Optika

Tagamaks head silmanägemist tasub nägemist kontrollida kord aastas. Eriti oluline on see siis, kui igapäevane töö hõlmab palju ekraanidega töötamist.

„Esmalt tasub teada, et silmaarst tegeleb eeskätt silmahaigustega ehk tohtri juurde tasuks minna siis, kui esineb mõni tõsisem probleem silma tervisega. Nägemisega seotud küsimustega tuleb pöörduda optometristi poole,“ soovitab Pere Optika optometrist Laura Tõnov. Kuna igaühe silmad ja nägemine võivad olla veidi erinevad, läheneb ka optometrist igale inimesele individuaalselt, kasutades eripärade selgitamiseks ja tulemuste kinnitamiseks erinevaid teste. „Nägemiskontrolli ei soovitaks tulla haigena või väga hilja õhtul, siis kui silmad on päevast väsinud,“ paneb Tõnov südamele. „Parim aeg nägemiskontrolliks on hommik või päevane aeg, mil inimene on puhanud. Prillikandja peaks kaasa võtma vanad prillid ja – kui see on olemas – ka viimase prilliretsepti. Kontaktläätsede kandjad peaksid läätsed silmast eemaldama vähemalt neli tundi enne nägemiskontrolli.“ Tavalise nägemiskontrolli käigus kontrollitakse silmanägemist objektiivselt ehk masinatega (näiteks nägemisteravuse mõõtmise aparaadi autorefraktomeetriga) ja subjektiivselt ehk analüüsides kliendi vastuseid erinevatele testidele.
Eri testide abil kontrollitakse sügavustaju ja binokulaarsust, lähinägemise testi raames antakse lugeda teksti.
„Kui kõik protseduurid on läbi tehtud ja kliendiga on läbi arutatud tema soovid ja vajadused, oskame anda nõu parima lahenduse leidmiseks,“ jätkab Pere Optika juhatuse esimees Jaan Põrk. „Kõige tähtsam on nägemiskontrolli puhul see, et optometristi juurde tulnu oleks avatud ning räägiks ära kõik nägemisega seotud mured ja soovid – vaid siis saame õige tulemuse.“ Kui prillid on juba kirjutatud, siis võiks neid kanda vastavalt optometristi soovitusele. Erinevalt levinud eksiarvamusele ei tee prillid meie nägemist “laisemaks” vaid toetavad silmi ja parandavad elukvaliteeti. „Aktiivsel inimesel, kes sõidab autoga, võiksid abistavad prillid olla ka siis, kui tema nägemisteravus prillideta on 80–90%,“jätkab Laura Tõnov „Et ennetada nägemisprobleeme ja saada igas olukorras parim nägemine, on prillipoodides lai valik klaasitüüpe,“ märgib Essilori prilliklaaside tootespetsialist Margo Tinno. „Optika aitab väga hästi silmi kaitsta erinevate kiirguste eest ning kõikide tingimuste jaoks leidub oma lahendus, et nägemine saaks maksimaalselt hästi töötada: silma toetavad klaasid lähitööks, eriklaasid autojutidele, erinevad peegeldusvastased pinnakatted, fotokroomsed klaasid, päikeseprilli klaasid eri värvide ja/või Polariodiga jne. Kõik need variandid aitavad säilitada head ja mugavat nägemist.“ Silmakontrolli üllatav lõpptulemus Buduaari müügitiimi juht Kaidy Joala: „Kartsin silmakontrolli juurde naasmist rohkem kui hambaarsti juurde minekut – seda peaasjalikult varasema negatiivse kogemuse tõttu. Enne Pere Optikasse minekut olin silmakontrollis käinud vaid korra üldise tervisekontrolli raames ning sellest oli möödas juba pea poolteist aastat. Seal kogetu oli nii ebameeldiv, et olin järgmist külastust kuude kaupa edasi lükanud. Juhuse tahtel sattusin Pere Optikasse, kus silmade ülevaatus käis kui mängeldes ja seal kogetu oli ülimeeldiv.
Muljet avaldas, kuidas optometrist iga järgneva liigutuse mulle lahti seletas ja selgitas, kuidas ma peaksin oma pilku fokusseerima ning millele tähelepanu pöörama, et leiaksime koos mulle parima ja sobivaima lahenduse.
Üllatav lõpptulemus pani mind mõistma, et olin vahepealse aja „poolpimedana“ ringi käinud. Pärast õigete klaaside väljaselgitamist tegeles minuga lausa mitu suurepärast teenindajat, aidates leida mulle sobivad raamid. Tundsin end nagu laps kommipoes, sest valik oli nii suur ja teenindajad väga kompetentsed. Nad rääkisid hetkel valitsevatest trendidest ja andsid head nõu, millised raamid sobivad kõige paremini mu näojoontega. Superhea töö tulemusena sain endale üliilusad ja hästi istuvad prillid. Olen tänulik Pere Optikale, kes taastas minu nägemise ja lükkas ümber asjatu hirmu silmakontrolli ees.“