Reklaam sulgub sekundi pärast

10 reeglit kaalu kaotamiseks

Kas sulle tundub, et sa ei suudagi kaalu langetada? Tundub, et kõik sinu dieedipidamised ebaõnnestuvad ning lõppevad hoopis kaalutõusuga? Kui sa oled võtnud tõsiselt nõuks oma kaalunumbrit vähendada, siis uuri järgi, milliseid tüüpilisi kaalualandamise vigu sa teed ning kuidas neid edaspidi vältida.

Kas sulle tundub, et sa ei suudagi kaalu langetada? Tundub, et kõik sinu dieedipidamised ebaõnnestuvad ning lõppevad hoopis kaalutõusuga? Kui sa oled võtnud tõsiselt nõuks oma kaalunumbrit vähendada, siis uuri järgi, milliseid tüüpilisi kaalualandamise vigu sa teed ning kuidas neid edaspidi vältida, et oma eesmärk saavutada.

 

 

Siin on 10 tüüpilist viga, mis takistavad sul kõigile pingutustele vaatamata kaalu kaotada.

1. Lõpeta valede dieetide valimine
Kui tihti oled sa hakanud pidama dieeti, kuna sinu sõbrannale mõjus see hästi? Või olid ehk lummatud mõne kuulsuse positiivsest kogemusest? Üks dieet võib sobida ideaalselt ühele inimesele, kuid tema vajadused, elustiil ja söögieelistused võivad sinu omadest sootuks erineda.

Proovi seda: Küsi viis olulist küsimust enda dieediajaloo, meditsiinilise tausta ja emotsionaalse toe olemasolu kohta. Vastused nendele küsimustele aitavad sul selgitada välja sinu erivajadused ning nii saad valida dieedi, mis sobitub just sinu elustiiliga.

2. Lõpeta ebarealistlike eesmärkide seadmine
Dieedipidajad on tavaliselt oma kaalualandamise plaani alguses väga kõrgelt motiveeritud ning elevil. See on enamasti perioodil, kui nad seavad endale ebarealistlikke eesmärke ning ootavad lühikese perioodi jooksul imelisi tulemusi. Aga ebarealistlikud eesmärgid võivad hoopis kaalutõusu põhjustada, kui koheseid tulemusi ei ilmne ning see omakorda tekitab motivatsioonipuuduse.

Proovi seda: Õpi seadma tagasihoidlikke eesmärke, mille saavutamine on reaalne. Sellised väikesed eesmärgid on sinu kaalukaotuse teekonna vahepeatusteks. Kui sa jõuad seatud eesmärkideni, siis see annab sulle jõudu ning enesekindlust püüelda juba järgmiste vahepeatuste poole. Selline meetod hoiab sind motiveerituna, kuni oled saavutanud soovitud kaalunumbri.

3. Ära kasuta "ajapuudust" ettekäändena
Üks peamisi takistusi kaalukaotuseks on uskumus, et sul ei ole piisavalt aega. Uuringute kohaselt arvab 41 protsenti naistest, et nad ei söö korralikumalt, kuna neil pole aega ning 73 protsenti naistest ütlesid, et nad ei tee trenni, kuna nende päevaplaanid ei võimalda seda. Aga fakt on see, et kui sa soovid kaalu kaotada, siis tuleb leida aega tervislikeks eluviisideks.

Proovi seda: Osta endale tavaline paberkalender ning märgi sinna plaanid, mis on üliolulised. Seejärel koosta plaan oma kaalualandamisega seotud tegevuste jaoks. Kirjuta üles kõige olulisemad punktid (trenn, jooksmine, võimlemine, jalutuskäik, rattasõit jne) ja säti ülejäänud plaanid nende tegevuste järgi. Ära pelga seada head tervist enda prioriteediks.

4. Ära isoleeri ennast teistest
Mitmed edukad kaalujälgijad on öelnud, et üks olulisemaid ülesandeid kaalualandamise protsessi juures on abi küsimine. Tihti häbenetakse abi küsida ning siis ollakse oma võitluses ülekaaluga üksinda. Aga kui sind ümbritsevad pere ja sõbrad, siis kaasa nemad enda teekonda, see annab sulle rasketel hetkedel tuge ning jõudu eesmärgi poole püüelda.

Proovi seda: Õpi, kuidas küsida tuge oma perelt ja sõpradelt. Õpi end tundma ning mõistma, mis sinu vajadused tegelikult on, seejärel oskad ka lähedastelt abi küsida. Leia sõpru töölt, jõusaalist, naabrusest, kes üritavad ehk samuti kaalu kaotada, nii saate teineteist toetada.

5. Lõpeta oma toidukoguste alahindamine
Kas sa tõesti loed kõiki kaloreid, mida päeva jooksul tarbid? Pea meeles, et isegi 25-kalorised snäkid võivad päeva lõpuks moodustada arvestatava kalorihulga. Snäkid loevad, õhtusöök loeb, ja söögitegemise käigus maitstud suutäied loevad. Sinu päeva jooksul tarbitud kalorite hulk võib olla olulisel määral suurem, kui sa seni arvanud oled.

Proovi seda: Kasuta toidujälgijat nagu näiteks CalorieCount.com. See veebileht pakub sulle head ülevaadet tarbitud söögist ning tänapäeva tehnika juures saad seda kasutada ka oma mobiilis. See vahend annab sulle täpse ülevaate sinu toiduportsjonite suurusest ning tarbitud kalorite hulgast.

6. Lõpeta uskumine, et "tervislikud" toidud põhjustavad kaalulangust
Uuringud näitavad, et inimesed kipuvad liiga palju sööma, kui nad usuvad, et toit, mida nad tarbivad, on tervislik. Ja nii on tulemuseks see, et sinu "tervislik" snäkk põhjustab ebatervisliku kaalutõusu.

Proovi seda: Unusta pakendite siltidel laiutavad kirjad ning hangi enda info koostisainete nimistust. Sinu lemmiktoidud võivad sisaldada mitmeid tervislikke komponente, kuid samas võib nende rasva- ja kalorisisaldus olla nii suur, et rikub sinu kaalulangetamise plaani. Seega söö neid kas väikestes kogustes, või unusta suure kalorisisaldusega snäkid sootuks.

7. Ära istu terve päev
Kas sul on kontoritöö, mis sunnib sind terve päeva istuma? Ning pärast tööd tunned end väsinuna ja veedad õhtu diivanil lõõgastudes? Sellise eluviisi juures põletab su keha minimaalselt kaloreid. Ning pea kõik, mis sa päeva jooksul söönud oled, ladestub soovimatute kilodena su kehal.

Proovi seda: Õpi, kuidas põletada kaloreid ilma treeninguta. Kui sul on kontoritöö, mille tõttu istud terve päeva, siis proovi laua tagant iga tunni järel tõusta. Mine võimalusel teise korruse tualetti, aja jalgsi liikudes oma asju, täida vahepeal oma veeklaasi ning tööle minnes vali kindlasti lifti asemel trepid. Kui sulle meeldib aga õhtuti kodus telekat vaadata, siis ära tee seda diivanil lamades - voldi samal ajal hoopis pesu kokku või võta mööblilt tolmu.

8. Ära ülehinda enda treeningkoormust
Paljud inimesed, kes soovivad kaalu kaotada, liituvad jõusaaliga. Aga selleks, et kaloritele säru teha, pead sa tegelikult ka end trenni vedama. Ja sinu trenniaeg on see, mil sa reaalselt treenid. Selle alla ei kuulu aeg, mille veedad riietusruumis, autot parkides või sõpradega jutustades.

Proovi seda: Investeeri pulsikella, see annab sulle korrektse ülevaate sinu trennikoormusest. Poodides on mitmeid erinevaid pulsikellasid, proovi leida selline, mis sobib sinu eelarvega. Pulsikell annab sulle teada, kui palju sa tegelikult treenid ning nii ei jää sulle ekslikku muljet, et oled sportinud rohkem, kui seda reaalselt tegid.

9. Ära söö rohkem, kuna oled käinud trennis
On normaalne, et sinu isu kasvab, kui oled alustanud treeningutega. Tüüpiline viga, mida kaalujälgijad teevad on see, et nad lisavad enda menüüsse lisasnäkid, kuna tunnevad, et võivad tänu trennile neid endale lubada. Kuid süües rohkem suupisteid, võid taas lõpetada pigem tõusva kui langeva kaalunumbriga.

Proovi seda: Võta endale trenni kaasa tervislik, madala kalorisisaldusega snäkk, mida süüa koheselt peale treeningut. Nii hävitad näljatunde, mis võib panna sind hiljem ebatervislike snäkkide järele haarama.

10. Ära oota maksimaalseid tulemusi, tehes minimaalseid muudatusi
Kaalu kaotamise juures on teatud fakte, mida targemad dieedipidajad aja jooksul õpivad. Üks neist on see, et dieedi pidamine on raske. Loomulikult oled sa näinud reklaame, kus lubatakse, et sa ei peagi vaeva nägema ning saavutad ideaalkaalu neelates vaid imetablette. Ning mõned trendikad dieedid lubavad täpselt sama. Aga need tooted ning plaanid ei tööta!

Proovi seda: Võta omaks teadmine, et kaalu kaotamine on raske ülesanne, aga ära lase ülesande raskusel end murda. Asjad, mis on siin maailmas kõige tähtsamad, nagu näiteks sinu tervis, on väärt pidevat pingutust. Seega ära heida meelt ning tööta eesmärgi suunas ja tunne enda saavutuste üle uhkust. Näiteks: kui kaal ei näita sulle numbrit, mida näha soovisid, siis tunne lihtsalt uhkust, et oled suutnud tervislikest eluviisidest kinni pidada ning pole rasvase toiduga patustanud. Sinu tervis on sellest kindlasti palju kasu lõiganud. Sinu treeningplaan ehk ei kajastu veel kaalunumbris, kuid füüsiline aktiivsus aitab sul öösiti paremini magada ning päeval end kergemalt tunda. Tunne rõõmu tervisliku eluviisiga kaasnevatest väikestest muudatustest terve teekonna jooksul.



Allikas: 
weightloss.about.com