Reklaam sulgub sekundi pärast

13 snäkki, mis tõstavad su produktiivsust

See, mida sa sööd, ei mõjuta mitte ainult su tervist ja kehakaalu, vaid ka produktiivsust. Suure rasvasisaldusega toidud nõuavad seedimiseks rohkem tööd, liigne suhkur jällegi tõstab kiirelt veresuhkrutaset, mille järel toimub kiire langus, lisaks võib see kõik su magu ärritada. Kes suudakski selliste reaktsioonide juures produktiivne olla?

See, mida sa sööd, ei mõjuta mitte ainult su tervist ja kehakaalu, vaid ka produktiivsust. Suure rasvasisaldusega toidud nõuavad seedimiseks rohkem tööd, liigne suhkur jällegi tõstab kiirelt veresuhkrutaset, mille järel toimub kiire langus, lisaks võib see kõik su magu ärritada. Kes suudakski selliste reaktsioonide juures produktiivne olla?

"Süües suure rasva- ja suhkrusisaldusega eineid, oled tõenäoliselt kogu päeva unine ja ka energiatase jääb pigem madalaks," selgitab tervisliku elustiili ekspert ja toitumisnõustaja Lisa De Fazio. "Väga paljud viletsad toitumisvalikud tehakse just tööaja jooksul, kui kolleegide laual on pidevalt küpsisekausid, sünnipäevi peetakse kringli ja tordiga ning ärilõunal kiputakse hea ja paremaga liialdama," märgib De Fazio. 

"Olulist rolli mängib ka aeg, millega tänapäeva tempokas maailmas eriti priisata ei saa ning kus kiire snäkk ongi sageli kõige optimaalsem valik," lisab kliiniline dietoloog Nicole Maftoum. Tema sõnul põhjustab liigseid ja kesiseid toiduvalikuid ka unepuudus, mistõttu inimesed söövad sageli kaks korda rohkem kaloreid, kui peaks. 

Õnneks on aga põske pistmiseks endiselt olemas mitmeid tervislikke snäkke, eriti just kontorilaua taga söömiseks:

1. Mandlid. 

Mandlid on suurepärane proteiini ja tervislike rasvade allikas. Need sisaldavad:

 - üheksat eluliselt tähtsat toitainet 

 - teiste pähklitega võrreldes kõige rohkem proteiini

 - teiste pähklitega võrreldes kõige rohkem kiudaineid (3,5 g 23 mandli kohta) 

 - rikkalikult E-vitamiini (23 mandlit annab 35% päevasest vajadusest) 

 - küllastamata rasvhappeid.

2. Värsked puuviljad ja marjad.

Puuviljad ja marjad on ideaalne vitamiinide ja mineraalainete allikas, samuti on need naturaalselt magusad. Lisaks sellele on neis rikkalikult antioksüdante, mis on vajalikud immuunsüsteemi tugevdamiseks ning tagavad head tulemused ka töölaua taga.

3. Kuivatatud puuviljad.

Proovi näiteks kuivatatud aprikoose, rosinaid, õunu või banaane. Need on mõnusalt magusad, rohke kiudainetesisaldusega ning sisaldavad rikkalikult kaaliumit. 

4. Teraviljahelbed.

Aju võtab enamiku oma energiast glükoosist, mis on kõige tähtsam lihtsuhkur inimese ainevahetuses. Tarbides madala glükeemilise indeksiga toite nagu kliihelbed, vabaneb glükoos aeglaselt ning veresuhkrutase püsib stabiilsena, optimeerides nii ajutegevust ja vaimset fookust.

5. Proteiinibatoon.

Siiski, ole ettevaatlik, osa proteiinibatoone on tulvil suhkrust. Kontrolli, mida see sisaldab ning vali selline, milles oleks nii puuvilju kui pähkleid, aga vähem kui 200 kalorit.

6. Õhitud riisikoogid.

Madala kalorsusega kerge snäkk, mida võid julgelt krõbistada.

7. Soolapulgad.

Olgugi et need on soolased, sisladavad need vähe rasva ja annavad sulle piisavalt süsivesikuid, et lõunani vastu pidada.

8. Külmutatud banaan.

Suurepärane asendus traditsioonilisele jäätisele. Keskmise suurusega banaan annab ajule piisava hulga glükoosi, et see saaks töötada parimal tasemel. 

9. Kodujuust.

Kodujuust on hea proteiiniallikas, mis hoiab veresuhkrutaseme stabiilsena ning ei lase sul uniseks jääda.

10. Kõvaks keedetud muna. 

Muna on suurepärane proteiiniallikas, mis täidab hästi kõhtu ja stabiliseerib veresuhkrutaset. Kontoris süües ole ettevaatlik, munal on tugev lõhn, mistõttu eelista selle söömist kontori köögipoolel.

11. Juurviljad hummusega.

See kosutav snäkk annab sulle rohkelt toitaineid, samuti on neid mõnus krõbistada. Hummuses sisalduvad kikerherned on hea kaltsiumi-, raua-, proteiini- ja kiudaineteallikas, mis ei lase ka veresuhkrul kiirelt tõusta. 

12. Tomatimahl.

Vahel ei olegi sul tegelikult millegi isu, vaid lihtsalt janu. Kui tunned, et tahaksid midagi pigem juua, kui süüa, proovi end kosutada tomati- või juurviljamahlaga.

13. Jogurt. 

Enamik jogurteid sisaldavad tänapäeval n-ö häid baktereid, mis mõjuvad hästi su seedimisele. Samuti on see hea proteiini-, kaltsiumi-, kaaliumi- ja magneesiumiallikas. Lisa värskeid marju ning tervislik eine ongi olemas.

 

Allikas: businessinsider.com