Reklaam sulgub sekundi pärast

Igavese nooruse 9 käsku

Kuigi inimesele on garanteeritud 120 eluaastat, jääb meie tegelik eluiga märgatavalt lühemaks.

Arstidest, psühholoogidest ja dietoloogidest koosnev rahvusvaheline grupp on koostanud 9 käsku, mida järgides võid oma elu mõnevõrra pikendada ja meeldivamaks teha.

 

Kuigi inimesele on garanteeritud 120 eluaastat, jääb meie tegelik eluiga märgatavalt lühemaks.

Arstidest, psühholoogidest ja dietoloogidest koosnev rahvusvaheline grupp on koostanud 9 käsku, mida järgides võid oma elu mõnevõrra pikendada ja meeldivamaks teha.

 

1. KÄSK: ära söö liiga palju!

Söömine peaks vältama vähemalt 20 minutit. Kui neelad kogu toidu alla 5- 10 minutiga, siis lasub see kivina maos ja tuleb sama raskelt välja. Mälu iga suutäit hoolikalt 8-10 korda, sest sülg toodab kasulikku ainet ptüaliini, mis paneb mao korralikult tööle ja tekitab täiskõhutunde. Pärast sööki ära heida diivanile lösutama, vaid tee 5-10minutiline jalutuskäik või võta käsile mingi töö. See hoiab eemale gastiidid, koliidi, maohaavad ja kõhukinnisuse.

2. KÄSK: maga jahedas toas!

On tõestatud, et inimesed, kes magavad jahedas toas ( 17-18 C), püsivad kauem noored, sest organismi ainevahetus ja ealised muutused sõltuvad keskkonna temperatuurist.

3. KÄSK: liigu!

Liikumine on igast ravimist mõjusam. Isegi 8-10 minutit hommikuvõimlemist pikendab eluiga. Liikumine vallandab kehas kasvuhormoone, mille tootmine organismis pärast 30. eluaastat vaibub. Füüsiline tegevus on tervisele niisama tähtis kui toit ja vesi.

4. KÄSK: armu!

Armunutel tekib organismis tähtsaid keemilisi aineid nagu fenüületülamiini, dopamiini ja norepanefriini, mis põhjustavadki sellele seisundile omast südamevärninat. Kõhus tekib nende toimel meeldiv soojus, peopesad hakkavad higistama, alakõhus tunned intiimse läheduse ootust. Arumunu, kes tegeleb 1- 2 korda nädalas seksiga, näeb oma east 10-15 aastat noorem välja. Suguakti ajal tekib organismis õnnehormooniks nimetatavat endorfiini, mis tugevdab immuunsüsteemi.

5. KÄSK: kuula muusikat ja tantsi!

Vene seksuoloogid avastasid, et tantsuteraapia mõjub hästi meeste suguvõimele. Tantsumuusika kõrvaldab usaldamatuse barjääri ja parandab enesehinnangut. Partnerid hakkavad paremini tunnetama oma keha, paraneb side liikumise ja aistingute vahel, kaovad pinged.

6. KÄSK: tee endale massaaži!

Massaaž on üks tõhusamaid ravivahendeid. See aktiviseerib organismi kaitsejõude, vabastab meid ebameeldivatest aistingutest, parandab töövõimet, tõstab tuju ja lükkab vananemise edasi.

7. KÄSK: tarvita viinamarjaveini!

Viinamarjavein mõjub tervisele hästi ja aitab vältida kõhukinnisust. Uuringutega on kindlaks tehtud, et punases veinis leidub vere viskoossust vähendavat ainet. Teadlased kinnitavad, et prantslastel on müokardi infarkti põdemise protsent väiksem kui teistel rahvastel. Näiteks USA-s on infarkti suremus 2,5 korda kõrgem kui Prantsusmaal. Soovitatav punase veini kogus on 200-300 g päevas.

8. KÄSK: joo ravimteed!

Mitmesuguste ravimtaimede keedustel või tõmmistel on haigusi ennetav toime. Need reguleerivad ainevahetust, alandavad vererõhku ja reguleerivad suhkruhaigete vere suhkrusisaldust. Samuti võivad need turgutada kogu meie organismi. Milliseid ravimtaimeid koguda? Korja kasepungi ja noori kaselehti, viirpuumarju, palderjanijuuri, mustasõstralehti ja- võrseid, kirsi-, metsmaasika-, vaarika- ja toomingalehti, pärnaõisi, roosi õielehti, kibuvitsa- ja lodjapuumarju. Kuivata rohkesti piparmünti, melissi, saialille, humalat ja kurgirohtu. Ravimteede valmistamist õpi mõnelt spetsialistilt.

9. KÄSK: säilita rahu ja rõõmus meel!

Kui võimalik, hoidu stressist. On teada, et kõiki haigusi põhjustavad närvid. Närvilisusest põhjustatud unetuse vastu aitab piparmündi-, melissi- ja palderjanitõmmis. Soovitavad on igahommikused külma veega ülehõõrumised, eriti hästi mõjub soolases vees niisutatud rätikuga hõõrumine (pudelitäiele veele lisa teelusikatäis soola).

Püüa nii tööl kui ka kodus kinni pidada järgmistest soovitustest: ära alanda oma vestluskaaslast ja ära mine endast välja. Parem hinga mõnda aega sügavalt sisse ja välja ning ürita järele mõelda. Vahel on vaja ka järele anda ja oponendi arvamust kuulda võtta. Ole enesekriitiline - nii saavutad kaaslaste hulgas lugupidamise.

Ära jää oma muredega üksi, vaid usalda need heasoovlikule ja arukale inimesele ning sul hakkab palju kergem!

 

 

Triin Tisler