Reklaam sulgub sekundi pärast

KUIDAS KAOTADA NEED viimasedki kilod?

Viimastest kilodest räägitakse palju, kuid miks nende kaotamine siis niivõrd raske on?

Kuigi teed palju trenni ja sööd tervislikult, ei taha ega taha need viimased kilod kehalt kaduda. Ajakiri Prevention kogus kokku toitumisnõustajate soovitused, kuidas saavutada lõppeesmärki. Pane kõrva taha need lihtsad nipid:

Pea toidupäevikut

Nii mõnigi kaalukaotaja on dieedi alguses pidanud toidupäevikut, mille abil on igapäevastel kalorite arvul kerge silma peal hoida. Kuid paljud lõpetavad enne eesmärgi saavutamist päeviku pidamise. Tasuks alustada uuesti, kui viimased kilod ei taha kuidagi kaduda. Päevik aitab sul leida ka halbu harjumusi, mis takistavad kaalu kaotamist.

Pööra tähelepanu näksimisele

Mõnikord sööme päeva jooksul täiesti märkamatult igasuguseid snäkke, mis toovad lisakaloreid. See võib omakorda kaalukaotust raskendada. Kui soovid vabaneda harjumusest, pane kõik see, mis plaanisid panna suhu, väikesesse kilekotti. Kuigi see võib kõlada tobedalt, siis märkad päeva lõpus, kui palju koguneb kotti toitu, millest oleksid vaid tarbetuid kaloreid saanud.

Motiveeri end

Kui kaalukaotus võtab aega ja kestab kuid, võib ajaga motivatsioon väheneda. Seetõttu võivad ka treeningud dieedi lõpupoole vähenema hakata. Motivatsiooni võib paluda pereliikmetelt või sõpradelt, kes aitavad sul treeningud ellu viia. Ka kohtumisest toitumisnõustaja või personaaltreeneriga võib abi olla.

Pea meeles piisavalt vedelikku tarbida

Vett peaks jooma päevas vähemalt 1-1,5 liitrit. Vee joomine enne söömist võib aidata vähendada toidukoguseid ja ainevahetusele kaasa aidata. Paljud kehakaaluga maadlejad on avaldanud, et kui nad hakkasid rohkem vett jooma, hakkas ka kaal jälle langema. 

Pööra tähelepanu süsivesikutele

Milliseid süsivesikuid sa endale sisse sööd? Proovi vahetada riis, pasta ja kartulid süsivesikute poolest madalama nagu lehtkapsa, brokoli ja seente vastu.

Söö natuke rohkem

Kuigi see võib kõlada vastuoluliselt, võib toidukoguste suurendamine aidata. Kui sööd päeva jooksul liiga vähe, võib ainevahetus aeglaseks muutuda. Kui aga sööd natuke rohkem, hakkab ainevahetus kiiremini tööle ja energiat kulub rohkem.

Maga rohkem

Hilisõhtul on oht snäkke sööma hakata. Kui lähed varem magama, võib ka hõrgutiste söömine väheneda. Kui sul on rohkem energiat, jaksad järgmisel päeval ka suurema tõenäosusega trenni minna.