Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas teada, kas su trenn on piisavalt efektiivne?

Liiga tihti võib kuulda kurtmist, et teen küll trenni, aga tulemusi pole. Kui oled üks neist, loe järgnev läbi: nii tead, kas treenid piisava intensiivsusega.

Liiga tihti võib kuulda kurtmist, et teen küll trenni, aga tulemusi pole. Kui oled üks neist, loe järgnev läbi: nii tead, kas treenid piisava intensiivsusega.

Kasuta rakendusi
Kasuta mõnd mobiilirakendust, et salvestada infot oma treeningute kohta. See annab selge pildi koormusest, mida oma kehale annad.

Pea päevikut
Kui sulle tehnikavidinad ei meeldi, võta paber ja pliiats ja pane kõik kirja: trenn, mida teed, intensiivsus ja kestvus.

Intensiivsus
Kui teed madala intensiivsusega trenni, näiteks kepikõnd, peaksid treenima vähemalt 45-95 minutit korraga ja vähemalt viis päeva nädalas. Kui trenn on tõhusam, näiteks jooksmine, piisab 15-45 minutist korraga kolmel-neljal päeval nädalas. 

Järgi ettekirjutusi
Spetsialistid ei soovita ilmaasjata vähemalt 30 minutit liikumist igapäevaselt, et tervena püsida. 

Kas sa saad rääkida?
Kui suudad trenni ajal hingeldamata  kaaslasega vestelda, on trenni intensiivsus piisav. Kuid kui sa juba näiteks laulda suudad, peaksid tempot tõstma. 

Jälgi pulssi
Aeroobsete treeningute puhul on oluline jälgida pulssi. Lahuta oma vanus 220st ja saad teada, milline on su pulss. Aeroobse treeningu puhul peaks pulss tõusma 55-69 protsenti, kui teed keskmist trenni, ja 70-85 protsenti, kui teed rasket trenni.

Rasvapõletus
Keha põletab enim rasva siis, kui pulss on treeningu ajal tavapärasest 70-80 protsenti kõrgem. 

Higistamine pole  näitaja
See, et sa higistad, ei pruugi näidata, et treening on piisavalt tõhus - higistamise abil keha jahtub ja mõnel käivitub see protsess kiiremini kui teisel. Nii et ära jää lootma sellele, et kui higi juba lahti, on trenn piisavalt intesiivne.

Allikas: Discovery Health

Buduaar.ee