Reklaam sulgub sekundi pärast

Millised on kõige omapärasemad ravimeetodid?

Malaaria ravimina või lonks uriini ekseemi vastu – läbi ajaloo on haigusi ravitud väga omapärastel viisidel. Osa neist hullult kõlavatest ravimeetodidest on ikka veel kasutusel, kirjutab Health24.

Malaaria ravimina või lonks uriini ekseemi vastu – läbi ajaloo on haigusi ravitud väga omapärastel viisidel. Osa neist hullult kõlavatest ravimeetoditest on ikka veel kasutusel, kirjutab Health24.

Kaaniravi

Kaane on kasutatud erinevate haiguste raviks läbi ajaloo. Ka tänapäeval kasutatakse verd imevaid kaane mitmete haiguste raviks (glaukoom, südame isheemiatõbi, tramboflebiit, veenilaiendid, hemorroidid, paistetus, trombid, gangreen, südame-veresoonkonna haigused, infarkt, vererõhuprobleemid, tursed, hormonaalsed häired, põletikud, liigesevalu).

Kupuravi

Kupuravi on vana Hiina ravimeetod. Algselt kasutati seda ussimürgi eemaldamiseks kehast. Tänapäeval kasutatakse seda massažina stressi vähendamiseks ja lõõgastumiseks. Arvatakse, et see aitab ka bronhiidi, astma, gripi, seedehäirete ja günekoloogiliste probleemide korral.

Uriiniravi

Uriini kasutasid meditsiinilisel eesmärgil juba muistsed egiptlased, hiinlased, asteegid ja hindud. Seda kasutati kas sisemiselt või välispidiselt haavade või haiguste raviks. Ravi põhineb arusaamal, mille kohaselt uriin on vere perkolatsioonis tekkiv antibakteriaalne kõrvalsaadus. Uriiniravi pooldajad usuvad, et see aitab muu hulgas hepatiidi, ekseemi, reumatoidartriidi ja isegi vähi ravimisel.

Malaaria ravimina

Enne 1900. aastat ei olnud olemas tõhusat ravimit süüfilise vastu. Neuroloog Julius Wagner-Juarreg leiutas, et süüfilise all kannatavaid patsiente võiks ravida verega, mis on nakatunud malaariaga. Ta uskus, et malaaria tagajärjel tekkinud kõrge palavik ajab süüfilise oma teed. Seejärel määrati patsiendile hiniini, mis ajas mõlemad haigused kehast välja. See oli üldine ravimeetod enne penitsiliini leiutamist.

Verevalamine

Vanasti arvati, et vere kaotus on tervislik. Verevalamist kasutati keha puhastamiseks ülemäärasest vedelikust ja muust ebatervislikust. Veel 1800-ndatel arvati, et paljud haigused on tingitud sellest, et kehas on liiga palju verd. Ravi nägi välja sedasi, et arst lõikas patsiendi keha sisse haava, millest väljutas teatud koguses verd. Tänapäeval suhtutakse antud ravimeetodisse pigem tõrjuvalt.

 

Anneli Allikas-Parv