Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: 7 NÕUANNET, kuidas häirivad faktorid oma elust eemaldada

Monika Kuzmina

pilt: Shutterstock

Nir Eyali ja Julie Li kirjutatud raamat “Segamatu” avab inimese käitumise psühholoogilisi tagamaid – mis tõmbab meid kõikvõimalike segajate poole.

Tehnoloogiaettevõtja, koolitaja ja Stanfordi ärikooli endine lektor Nir Eyal selgitab, miks probleemi ei saa lahendada lihtsalt seadmete sahtlisse panekuga. Ta pakub praktilisi uudseid tehnikaid ja nõuandeid, kuidas hallata tähelepanu ning teha ära asjad, mida oled lubanud. Üks on selge – „alati sisselülitatud“ olek ajab inimesed hulluks. Siin on seitse nõuanne, kuidas segajaid oma elust eemaldada. 
  • Kaitse ennast. Kaitse oma keskendumist. Anna märku, kui sa ei taha, et sind segatakse.
  • Kirjuta vähem e-kirju. Vähemate e-kirjade saamiseks saada välja vähem e-kirju. E-posti kontrollides märgi iga sõnumi juurde, millal see vajab vastamist ning vasta ettenähtud ajal.
  • Aktiveeri funktsioon „Mitte segada“. Kasuta segavaid äppe pigem arvutis, mitte telefonis. Organiseeri oma äpid ja halda nende saadetavaid märguandeid.
  • Võta äppidel heli maha. Kuuldav märguanne on kõige häirivam. Küsi endalt, millistel äppidel lubad end katkestada, kui oled parajasti pereringis või koosolekul. Segajatest vaba mobiilikogemus on kõigi inimeste käeulatuses. Ära jäta seda kasutamata.
  • Võta uudisvood kontrolli alla. Kasuta segavate väliste päästikute kõrvaldamiseks veebilehitseja tasuta laiendusi nagu News Feed Eradictor (Facebooki jaoks), Newsfeed Burner, Open Multiple Websites ja DF Tube.
  • Hinda oma aega. Rühmavestlusi pidades astu vestlusesse ja välju sealt ettemääratud ajal. Kaasa vestlusesse üksnes vajalikud inimesed ja ära kasuta vestlust valjusti mõtlemiseks.
  • Ära võta magamistuppa nutiseadmeid kaasa. Eemalda nutiseadmed magamistoast ja seadista internet määratud ajal automaatselt välja lülituma.