Reklaam sulgub sekundi pärast

Vahel ma ei taha süüa ja vahel söön end haigeks. Marek aitab!

Kõik me sooviksime olla ilusad, seksikad ja muidugi suurepärases füüsilises vormis. Erinevaid treeninguid on aga nii palju ja iga algus on raske... Mida siis teha? Buduaar palus appi eratreener Marek Morozovi, et vastata naiste küsimustele. Kui ka sul on oma küsimus, millele tahad kogenud treeneri vastust, siis saada see [email protected].

Kõik me sooviksime olla ilusad, seksikad ja muidugi suurepärases füüsilises vormis. Erinevaid treeninguid on aga nii palju ja iga algus on raske... Mida siis teha? Buduaar palus appi eratreener Marek Morozovi, et vastata naiste küsimustele. Kui ka sul on oma küsimus, millele tahad kogenud treeneri vastust, siis saada see [email protected].

Ma arvasin, et ma olen selle murega üksi ja lihtsalt natuke veider plika, aga siis ma rääkisin sellest sõbrannadega ja nad ütlesid, et „juhtub ikka“. Ja vahel söövad nad nii palju nagu mehed või sead ja teinekord ei võta ühtegi suutäit, kuigi vist peaks.

Ma olen normaalne naine, kes on vahel tujukas ja vahel, kui on päevad, muutub bitch-iks, aga muidu olen hästi kena ja armas inimene. Ja sama on söömisega. Vahel ma ei taha üldse süüa ja ma ei usu, et see väga halb oleks. Näiteks ühel hommikul sõin lihtsalt ühe väikse kohupiimapalli ja jõin suure tassi kohvi ja ei olnud enam üldse näljane. Siis aga on päevi, kus mul on täielik hundinälg. Ma käin ringi ja otsin süüa ja ootan, millal saaks lõuna ajal sööma minna ja siis söön sõbranna juures ning siis jõuan koju ja hakkan sööma. Ma ei tea, kas see sõltub kuu faasidest või unenägudest või ilmast või geenidest või millest iganes. Igal juhul vahel ma lihtsalt tahan süüa nagu mees. Hästi palju. Ja ma tean, et toiduained on erinevad ja ma tean, et on olemas kalorid ja valgud ja rasvad ja süsivesikud ja mis kõik veel. Aga tõsiselt rääkides, ma ausõna ei viitsi osta mingit eraldi kaustikut, kuhu hakata kirja panema mingisuguseid kalori-arvutusi, mis on minu jaoks mõttetu tuumakeemia. 

Mida ma võin vahel süüa suures koguses ja palju ja mis kõhu täis teeb ja paksuks ei tee? Ja kas see on üldse paha, kui ma vahel ei söö või söön väga vähe? (Kuigi ma ausalt ei usu, et see halb oleks).

Liina

.………………………….........................

Esimene kuldreegel on: olenemata kas soovitakse kehakaalu alandada rasva arvelt või siis hoopiski kasvatada kehakaalu lihaste arvelt, tuleb päeva jooksul süüa tihedalt ja väiksemad kogused korraga. Sel viisil toitudes ei hakka organism nii kergelt rasva talletama. Miks? Selleks on mitu põhjust.

Esiteks, nii hoitakse oma ainevahetus aktiivsena, ehk teisisõnu antakse kehale pidevalt toitaineid peale, mille tulemusena organism saab pidevalt energiat ja ehitusmaterjali, mis omakorda hoiab veresuhkru stabiilsena. Kui jäetakse liiga suured ajalised vahed toidukordade vahele, siis veresuhkur langeb liiga madalale, mille tagajärjel tekib ka „hundinälg“ ning nii süüakse tavaliselt ennast korraga üle. Näiteks, kui inimene sööb lõuna ajal ja siis alles õhtul koju jõudes, on üks toidukord vahelt ära jäänud. Õhtul on aga sellel juhul palju suurem söögiisu ning see kompenseeritakse omakorda TOPELT-kogusega. Nii aga ei suuda inimene toidust saadud kaloraaži ära kulutada ja öö jooksul ladestub see kergesti rasvaks! Paljudel juhtudel pole selle tõttu ka hommikuti söögiisu ja nii tekibki surnud ring.

Teiseks, kui veresuhkur langeb liiga madalale, siis suureneb ka magusavajadus. Tähtis on ka teada, millal ja mida süüa. See aga sõltub juba paljudest teguritest. Kindlasti on vale süüa toidukorraks ainult puuvilju ja jogurtit, rääkimata saiakestest ja pirukatest. Eelistama peaks ikkagi toiduaineid, mis sisaldavad valku (liha, kala, muna, kodujuust, kohupiim) ning kõrvale lisaks juur- ja köögivilju. Neid võib süüa põhimõtteliselt piiramatult, kuna kaloraaži annavad nad vähe. Karta ei tohiks ka rasvasid.

Marek Morozov

www.kehavormi.ee