10 ASJA, mida me rindade kohta ei teadnud

10 ASJA, mida me rindade kohta ei teadnud

Oktoober on roosa lindi kuu, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust rinnavähist ja selle sümptomite kohta. Rindadega on seotud aga palju muid fakte, mida sa teadma peaksid.

1. Rindade kuju ei saa trennidega muuta, sest need koosnevad rasvkoest. Võid muidugi keskenduda rinnalihastele, kuid pea meeles kasutada toetavaid spordirinnahoidjaid – trenn ilma korraliku toetuseta võib rindu veelgi lõdvemaks muuta.

2. Suitsetamine ja päevitamine võivad mõjutada rindade välimust, sest nii UV-kiirgus kui ka tubakas sisalduvad koostisosad hävitavad kollageeni.

3. Inimesed on ainsad primaadid, kellel kasvavad rinnad juba puberteedieas. Muudel imetajatel kasvavad rinnad alles siis, kui on aeg järglasi imetada. Teadlased pole sellele siiani seletust leidnud.

4. 85 protsenti naistest kannab valet rinnahoidjasuurust.

5. 80 protsenti naistest ja 50 protsenti meestest erutub rinnanibude katsumise peale – nibud on seega erogeenne ala.

6. Loote suguhormoonid hakkavad arenema alles kuuendal rasedusnädalal. Sel põhjusel on ka meestel nibud ja nad võivad haigestuda rinnavähki.

7. Meestest 1-3 protsendil ja naistest 2-6 protsendil on kolmas ja isegi neljas nibu.

8. Nibusid on palju erinevaid ja 10-20 protsendil on nibud sissepoole.

9. Rinnad on harva identsed ja erineva suurusega rinnad on sagedane nähtus. Tavaliselt on vasak rind suurem ja menstruaaltsükkel mõjutab rindade suurust. Kui ühe rinna kuju või suurus ootamatult muutub, tasuks pöörduda arsti poole – see võib olla rinnavähi sümptom.

10. Imetamine iseenesest ei muuda rindu rippuvaks. Raseduse põhjustatud kaalutõus põhjustab aga kudede lõtvumist, mistõttu võivad rinnad rippuma hakata. 

 

allikas: Iltalehti