30 sekundi reegel, mis võib sind miljonäriks teha

30 sekundi reegel, mis võib sind miljonäriks teha

Iga inimene tahaks olla edukas, rikas ja õnnelik, kuid miskipärast vaid vähesed on seda. Mis eristab edukaid inimesi keskklassist ja kas tavainimesel on võimalik oma unistusteni jõuda? Vastus on “jah” ja tegelikult sõltub kõik meist endist ja meie oskusest oluline ebaolulisest välja sorteerida.  Kulutades aega ja energiat ebaolulisega tegelemisele, raiskad sa oma elu ja eduni see ei vii! 

Iga inimene tahaks olla edukas, rikas ja õnnelik, kuid miskipärast vaid vähesed on seda. Mis eristab edukaid inimesi keskklassist ja kas tavainimesel on võimalik oma unistusteni jõuda? Vastus on “jah” ja tegelikult sõltub kõik meist endist ja meie oskusest oluline ebaolulisest välja sorteerida. 

Kulutades aega ja energiat ebaolulisega tegelemisele, raiskad sa oma elu ja eduni see ei vii! 

Allpool on välja toodud üks imelihtne 30 sekundi reegel, mida järgivad täna ka maailma kõige edukamad ettevõtjad – nii naised kui ka mehed!

Milles seisneb 30 sekundi reegel? Vastus on siin: pärast iga loengut, koolitust, tähtsat kohtumist või muud õpetlikku istumist võta 30 sekundit, mille jooksul sa kirjutad üles kõige olulisemad punktid, mis sulle meelde jäid. Pea meeles – sul on ainult 30 sekundit aega, seega pole mõtet detailideni laskuda! See vajab aega ja praktikat, enne kui sa oskad 30 sekundi jooksul vaid olulise info kirja panna, kuid kui sa selle selgeks oled õppinud, tasub see end mitmekordselt ära! 

Miks see kasulik on?

Punkt 1 – Sa õpid eraldama olulist infot ebaolulisest! Sa suudad keskenduda vaid olulisele, mis teeb ka sinu igapäevaelu lihtsamaks. Meie ümber on väga palju mittevajalikku infot, mida me tegelikult ei vaja ja mis meid oma igapäevatöös segab. 

Punkt 2 – Sinu töö muutub tulemuslikumaks ja sa ei vaja enam nii palju aega, et uut projekti või muud tööalast eesmärki ellu viia, sest sa oskad keskenduda kõige olulisemale. Saavutad parema tulemuse lühema ajaga!

Punkt 3 – Teades, et peale igat koolitust või loengut on sul aega täpselt 30 sekundit, et kokkuvõte teha, oskad sa ka loengust paremat kasu lõigata. Sa oskad küsida olulisemaid küsimusi ja keskenduda sellele, mida sul tegelikult vaja on. 

Allikas: medium.com

Toimetas: Karin Karu