7 lihtsat asja, mis muudavad su päeva rõõmsaks

7 lihtsat asja, mis muudavad su päeva rõõmsaks

Kui küsida kellegi käest, mida nad elult ootavad, kõlab  vastustest läbi kolm põhiteemat: tervis, rikkus ja õnn. Kui me aga küsime endalt, mis muudab meid õnnelikuks, ei pruugi olla vastust koheselt nii kerge leida.

Kui küsida kellegi käest, mida ta elult ootab, kõlab vastustest läbi kolm põhiteemat: tervis, rikkus ja õnn. Kui me aga küsime endalt, mis muudab meid õnnelikuks, ei pruugi vastus olla koheselt nii kergelt leitav.

Kui selle üle sügavalt järele mõelda, siis võime täheldada, et need ei ole suured asjad, mis meid elus õnnelikuks muudavad. Kallid autod, suured majad basseiniga või puhkus Kanaaridel kõlavad küll hästi, kuid nende näol on tegu hetkelisi emotsioone pakkuvate asjadega. Aasta pärast on uus auto juba vana, mingiks ajaks tüdineme ka basseinis ujumisest ning puhkusest Kanaaridel on saanud kõigest kauge mälestus. 

See-eest väikeseid asju märgates võime me rõõmustada ilma tüdimust tundmata. Vaatame, millised on need 7 väikest õnnetoojat meie elus. 

1. Taskust raha leidmine, mille olemasolust sul aimugii ei olnud.

See tunne, kui paneme käed mantlitaskusse, mida pole ammu kandnud, ning leiame sealt midagi krõbisevat, on hämmastav, eriti kui juhtub olema kuu lõpp või muu rahaliselt kitsas aeg. 

2. Vihmasaju jälgimine läbi akna, kui tead, et sa ei pea õue minema.

Kas võib olla midagi hullemat, kui esmaspäeva hommikul kell 7 ärkamine, mil õues sajab kui oavarrest ning sa pead läbi selle meeletu saju tööle ruttama? Ainiti aknast väljavaatamisest piisab, et lõdisema hakata.

Teisalt, kui sul juhtub olema vaba päev, siis võib vihmasaju vaatamine soojast ja õdusast toast, kohvitass käes ja bleed ümber keha, olla tõeliselt rõõmutoov tegevus.

3. Võhivõõra naeratus.

Võõra inimese naeratus võib mõjuda kaheti, ta kas tekitab vastumeelsust ja ebamugavust või hoopiski positiivsust, muutes kogu meie päeva rõõmsaks. Kui meile juhtub naeratama mõni sümpaatne ja meeldiv võõras, siis võib see muuta ka kurva tuju säravaks. Teadmine, et keegi lihtsalt ilma ühegi põhjuseta on positiivne ja sõbralik, on nakkav ning tekitab ka meis endas tunde, et elu on ilus. Selliseid seiku tuleb väärtustada ning alati ka ise naeratada. 

4. Mängimine koos lapsega, kellele sa meeldid. 

Lastes peitub palju jõudu. Kui mängime koos lastega, kes vaatavad meid kui võõramaalasi ning ei soovi meie seltskonnas olla, mõjub see automaatselt ka meie enesehinnangut. Kui aga veedame aega koos lastega, kes naeratavad ja on meie vastu soojad, tunneme end hämmastavalt positiivsena. 

5. Pikk duši all käik. 

Mõnikord, selleks et end õnnelikuna ja hästi tunda, ei vaja me muud kui ühte korralikku ja pikka duši all käiku. Dušš on värskendav, lõõgastav ning vabastab meid samas ka negatiivsest energiast, mis on meid terve päeva vältel kurnanud. 

6. Lisa pool tundi voodis.

Kahtlemata on päeva kõige hullem osa hommik, kui peame jätma oma pehme voodi. Kui aga vaatad enne tõusmist oma kella ning avastad, et sul on veel pool tundi aega, muudab see kummalisel kombel meid väga-väga õnnelikuks. 

7. Mitte midagi tegemine.

Viimasel ajal küll usutakse, et võime olla õnnelikud üksnes siis, kui järjepidevalt millegagi tegeleme, kuid kui meil puuduvad plaanid, muutume me justkui igavaks ja haletsusväärseks. Tegelikult peaksime aga hindama ka neid päevi, mil meil ei ole midagi teha ega kedagi näha, vaid olema lihtsalt isekeskis. Alati ei pea olema aktiivne, vastupidi, meie keha ja meel tänavad meid selle eest, kui neile väheke puhkust anname. 

Olgem õnnelikud! 

 

Allikas: beautyandtips.com