7 LIHTSAT NIPPI, mis muudavad sind õnnelikumaks

Me oleme ise oma õnne sepad ja olla õnnelik on sinu enda valik. Kuid paljud meie seast ei tea ikka veel, mida tähendab tegelikult õnnelik olemine. Siin on sulle mõned olulised nõuanded, mis sellel teel suureks abiks on.

1. Rituaalid

Õhtused rituaalid on peaaegu sama tähtsad nagu hommikused. Need aitavad lõõgastuda une tulekuks. Ürita lõpetada töötamine alati samal kellaajal, samal viisil, rutiinselt. Sa ei suuda maailma ühe päevaga üles ehitada. Kui sul jääb täna toimetusi pooleli, tee enda jaoks nimekiri ning jätka homme. Nimekirja koostamine rahustab. Anna oma ajule selle tegevusega märk, et tööpäev on läbi.

2. Kohtu sõpradega juba täna

Miks sa ootad nädalavahetusi nii pingsalt? Mis toimub nädalavahetusel, mida igatsed? Kui nädalavahetus tundub erilisena seetõttu, et siis on aega sõpradele ja perele, leia nende jaoksaega ka nädala keskel. Kohtu sõpradega ka keset nädalat, korralda pere ühine söömaaeg kasvõi teisipäeval. Uuringud on näidanud, et see lisab õnnetunnet.

3. Ole aktiivne

Ehkki diivanil lösutamine võib peale pikka tööpäeva tunduda ainuõige lahendusena lõõgastumiseks, on tõde siiski teine. Parim variant oleks leida endale selline hobi, kuhu saad suunata oma tähelepanu ja kus arened. See paneb sinu aju teistmoodi tööle ja teeb sulle head.

4. Värskendav ööuni

10 minutit nutitelefoni jõllitamist ergutab sind samamoodi nagu kõnniksid tund aega ereda päikesevalguse käes. Kas arvad, et peale sellist jalutuskäiku saad kohe und? Muuda siis õhtuti tuba hämaraks ja sulge tund aega enne magamaminekut kõik ekraanid. Nii korraldad endale värskendava ja õnnelikkust lisava ööune.

5. Anna musi

Vastavalt vanale ütlusele, siis vihasena ei tohiks mitte kunagi magama minna. Paljud paarid, kes on õnnelikult pikka aega abielus olnud, on avaldanud, et just see on nende suhte saladus. Leppimine ei tähenda seda, et enne magamaminekut peaks hakkama pikka arutelu pidama. Leppimine võib tähendada ka lihtsat armastavat žesti: kallistus, musi ja paar ilusat sõna. 

6. Paber ja pliiats öökapil

Kui sul tuleb õhtuti igasuguseid tähtsaid asju meelde, siis varu selleks öökapile paber ja pliiats. Ära kasuta telefoni märkmikuna. Võid kirjutada üles ka paar sellist asja, mille üle sa tänulik oled. See võib tunduda naiivse nõuandena, aga kui sa seda ei proovi, ei saa sa ka teada, mida see korda võib saata. 

7. Unista ilusatest asjadest

Uuringud on näidanud, et inimesed, kes ootavad midagi toredat, on kõige õnnelikumad. Kui sul pole täna aega sõbraga kohtumiseks, siis lepi täna temaga järgmine kohtumine kokku. Juba kohtumise ootus muudab sind õnnelikumaks. Mida rohkem mõtled asjade peale, mis sind õnnelikuks muudavad, seda õnnelikum sa ka päriselt oled. 

 

allikas: The Ladders