A, B VÕI C? VAATA JÄRELE, MIS TÜÜPI töönaine oled sina

Tänapäeva töötempo on muutunud niivõrd kiireks ja konkurents tugevaks, et paljud naised lausa elavad ja hingavad ainult oma tööd. Ametlikud kaheksatunnised tööpäevad venivad sageli pikemaks ja tööd tehakse isegi laupäeval ja pühapäeval. Vajadus end tööturul kehtestada annab tunda ka tervislikus plaanis ning seda liigse stressi ja vahel ka magamatuse näol.

Tänapäeva töötempo on muutunud niivõrd kiireks ja konkurents tugevaks, et paljud naised lausa elavad ja hingavad ainult oma tööst. Ametlikud kaheksatunnised tööpäevad venivad sageli pikemaks ja tööd tehakse isegi laupäeval ja pühapäeval. Vajadus end tööturul kehtestada annab tunda ka tervislikus plaanis ning seda liigse stressi ja vahel ka magamatuse näol.

Pinge on suur ning igaüks tuleb sellega toime erineval moel! Hiljuti Harvardi ülikoolis läbi viidud uuringu tulemusena jagati alluvtöötajad omaduste poolest kolme gruppi:

a) nõustujad
b) trikitajad
c) paljastajad

Selleks, et saada teada, milline neist oled sina, loe läbi allpool välja toodud iseloomustused.

a) nõustujad

Nõustuja seab oma tööülesanded kõige ette ning alles seejärel tuleb eraelu. Kõik, mis talle ette antakse, teeb ta ära piinliku täpsusega ja vajadusel võtab ta tööd koju kaasa. Ta usub, et lõpuks tema vaeva märgatakse ja ta jõuab karjääriredelil veelgi kaugemale. Nõustuja võtab enda kanda väga palju kohustusi ja teda ohustab läbipõlemine. Nendest kolmest grupist võib tervisehädasid esineda kõige rohkem just sellel töötaja tüübil, sest tema jaoks on töö number üks, tervis ja eraelu on alati tagaplaanil. 

Kui sa oled seda tüüpi töötaja, siis on viimane aeg prioriteedid ümber seada – tervis on alati number üks ja kui tööd on palju, siis on selge, et see ei saa kunagi tehtud – sa pead lihtsalt vahel pausi võtma.

b) trikitajad

Trikitaja saab oma tööga väga edukalt hakkama ja vahel tundub, justkui kõik saaks iseenesest tehtud. Saladus peitub oskuses oma ülesandeid edasi delegeerida ja alati ette mõelda. Trikitaja näeb vähem vaeva kui nõustuja, ta on edukam ja tema tervis on samuti korras, sest ta lihtsalt oskab prioriteete õigel tasandil hoida. Trikitaja miinuseks on see, et vahel kipub ta liiga palju enda ülesandeid teistele edasi delegeerima ja varem või hiljem võib see välja tulla. Ülemused soosivad siiski neid, kes ise oma tööasjadega toime tulevad.

Kui sa oled seda tüüpi töötaja, siis ürita vähem ülesandeid teistele jagada ja ise rohkem teha. Sa oled osav ja andekas ning mõni lisapingutus siin-seal ei tee halba. 

c) paljastajad

Paljastajad võtavad vastu kõik ülesanded, mis neile antakse, ja hakkavad otsast pihta, ent kui mõni perega seonduv asi vahele tuleb, ütlevad nad kohe ausalt, kuidas lood on ja jätavad töö pooleli. Nad on alati ausad ja konkreetsed ning ei leia sugugi, et töö on number üks. Kui eraelu ja tervisega on kõik korras, keskenduvad nad tööle, kuid ületunde nad ei tee, sest nad ei näe selleks põhjust. Nad ei varja oma põhimõtteid ja ütlevad ka ülemusele, et nende jaoks on perekond tähtsam. Nad ei ole karjäärile keskendunud ja nad ei varja seda.

Kui sa oled seda tüüpi töötaja, siis on selge, et sa ei pruugi alati saada seda töökohta, mida sa soovid, sest sinu eesmärk ei ole anda endast töörindel kõik. Sa tahad lihtsalt tööd ja palka, kuid mitte karjääri ja see tähendab, et sa ei ole valmis ettevõtte arengu nimel ka ohverdusi tegema.

Kas sina tundsid end nende iseloomustuste põhjal ära?

Allikas: glamour.com