Reklaam sulgub sekundi pärast

LAURA VALK jagab suhtenõu

Buduaari ajakiri

Laura Valk

Laura Valk on üks tuntumaid, nõutumaid ja sotsiaalmeedias enim jälgitavamaid uue ajastu terapeute ja enesearmastuse õpetajaid Eestis.

Oma töös aitab ta inimestel alateadvusest lahendada teemasid nagu armastuse puudus, kaassõltuvus, armukadedus, hirm hülgamise ees, sõltuvused, vägivaldsus, erinevad füüsilise keha sümptomid, lapsepõlvetraumad, lein ja kaotusvalu. Lisaks aitab ta ka naistel yoni massaaži abil vabastada seksuaalsusega seotud blokeeringuid kehatasandilt. Laura on silma jäänud ja tuntust kogunud ka oma What Would Laura Do? rubriigiga Instagramis, kus teravad ja ausad vastused saavad ka kõige põletavamad suhteküsimused.

Laura jagab oma mõtteid Buduaari lugejatega:

Armun väga kiiresti ja mehed hakkavad kõik mind ühel hetkel vältima. Mida teha?

Võta asja rahulikult. Ta ei ole esimese paari toreda kohtinguga välja teeninud kogu ligipääsu sinu südamesse. Esimesel kohtamisel veedetakse keskmiselt aega 3–4 tundi. Kolmandaks kohtinguks oled sa inimesega 9–12 tundi koos veetnud. Mõtted ja unistused pulmadest oodaku, sest sa ei tunnegi teda. Igaüks suudab endast paari tunni kaupa head muljet jätta, sina ise samamoodi. Tõmbame väga palju maske ette, kui oleme samas seltskonnas inimesega, kes meile meeldib. Anna aega ja jälgi kõrvalt, proovides emotsioonid kõrvale panna.

Kui mina tutvuks mehega, kes hakkab pärast paari kohtingut klammerduma, tekib küsimus, kas tal nagu enda isiklikku elu ei olnud enne meie kohtumist? Alguses võiks kokku saada 1–2 korda nädalas, et hoida asju kaassõltuvuslikuks muutumise eest ja endal pea selge. Suur viga, mida endaga mitte heas kohas olevad inimesed teevad, on see, et kiindutakse ja klammerdutakse iga ettejuhtuva külge.

Sagedasest kohtumisest kohe alguses veel. Normaalse ja eluterve täiskasvanu graafik on erinevate tegevuste, kohustuste ja sotsiaalse eluga mõõdukalt täidetud. See tundub jällegi veider, kui keegi on valmis peaaegu võhivõõrale kogu oma vaba aja pühendama. See klammerdumine tekitab tunde, et inimene ei taha koos olla MINUGA, vaid ta ei taha olla üksi. Ja see on endast lugupidava inimese jaoks väga suur turn-off.

Kuidas pidada ma-tahan-suhet-vestlust?

Esiteks, kui mees on mees ja teab, mida ta tahab, siis ei ole vaja ühtegi mängu mängida või sahker-mahkeri abil teda panna suhtesse astuma. Kui mees sind tahab, siis sa tead seda. Kui aga oled ootama jäänud ja oleks vaja teemat kuidagi adresseerida, siis mina ütleks nii: ,,Me oleme juba ... kuud suhelnud ja ma tunnen, et olen sind päris hästi tundma õppinud. Tunnen, et tahan sinuga koos olla ja kuigi olen vallalise elu nautinud, siis nüüd tunnen, et olen valmis pühenduma ja vaatama, kuhu see suhtlus välja jõuab. Kuidas sa ise tunned?“ Siis ole valmis, et vastus võib olla kolme moodi: tahab ka suhet, ei taha üldse suhet (seda tunnistatakse harva), pole kindel ja palub aega, et vaadata, mis saab (jätab otsad lahtiseks). Kui võtta arvesse, et olete juba mõnda aega suhelnud, te tegelikult teate teineteist ja pühendumise otsus ei ole palju palutud, siis viimane variant ei tule kõne allagi. Kui vastab ei, siis on samuti lihtne. Ma vastaks midagi sellist: „Kuna mina tean, mida ma elult soovin ja minu baasvajadus on olla pühendunud suhtes inimesega, kelle vastu mul tunded on, mitte niisama aega parajaks teha, siis mulle tundub, et siit lähevad meie teed sellisel juhul lahku. See on koht, kus ma ei saa kahjuks vastu tulla.“ Ja pärast seda hakkakski suhtlust koomale tõmbama. Paari päevaga tõmbaks suhtluse nulli ja vajaduse korral tuletaks eelnevat vestlust meelde. Täiesti neutraalselt, nagu räägiks pesumasina ostust. Vaikust on vaja hoida nii kaua, kuni teiselt poolt midagi muutub. Kui muutust ei tule, siis ongi aeg eluga edasi minna.

Laura Valk vastab talle saadetud küsimustele ajakirja Buduaar veergudel! Saada enda põletav küsimus [email protected]!

Laura Valk
Laura Valk — FOTO: Gertu Teor