Reklaam sulgub sekundi pärast

Lisete Härma: elu maailma kõrgeimas hoones

Buduaari ajakiri

Lisete Härma

Vaade Burj Khalifa residentide lounge’ist
Vaade Burj Khalifa residentide lounge’ist — FOTO: Erakogu

Mis tunne on elada maailma kõrgeimas hoones? Seda küsimust kuulen vist Dubaisse kolimisest saati küll kõige rohkem. Elan Dubais püsivalt nüüdseks juba pea aasta aega ning enne seda jagasin 1,5 aastat elu Eesti ja Dubai vahel.

Mäletan, kuidas esimest korda Dubaisse saabudes tundsin siin seletamatut äratundmisrõõmu ja kohalejõudmistunnet. Veider mõelda, siinne kultuur on ju Eestist väga erinev, kuid praeguseks tunnen siin end rohkemgi kodus kui Eestis. Dubai on tõeline „rahvaste paabel“: siin elavad ligi 200 eri rahvuse esindajad. Eelkõige kolitakse ikkagi töö ja ettevõtluse, muidugi ka kõrge elustandardi pärast ning seetõttu on sarnase mõttemaailma ja suhtumisega inimesi kerge leida. Nädal aega tagasi läksin enda visiitkaartide jaoks uusi portreefotosid tegema, kuid stuudio ukse taha jõudes selgus, et fotograaf istub veel autoga ummikus. Minuga koos ootas ukse taga juhuslikult ka briti ettevõtja, kellega ajaviiteks oma tegemistest rääkisime. Tema pidi enne fotograafi saabumist küll järgmisele kohtumisele kiirustama, kuid tänaseks on meist saanud head äripartnerid. Lihtne näide sellest, kui avatud inimesed siin koostöö tegemiseks on.

Lisete Härma Burj Khalifa taustal
Lisete Härma Burj Khalifa taustal — FOTO: Erakogu

Tagasi maailma kõrgeima hoone Burj Khalifa juurde. See Dubai sümbol valmis 2008. aastal ning hoone 828-meetrine kõrgus on siiani maailmarekord. Selles pilvelõhkujas elamine on muidugi elamus omaette – Dubaile omaselt ülepakkuvas stiilis on meil oma tenniseväljakud, kolm jõusaali, millega käivad muidugi kaasas nii sise- kui välibasseinid koos mullivannidega, näiteks 43. või 76. korrusel. Lisaks ka 123. korrusel asuv residentide privaatlounge, kus olenevalt ilmast võib vaadelda kogu linna kuni Pärsia lahes oleva maailmakaardikujulise tehissaarestikuni välja. Pilvise ilma korral on kogu Dubai mattunud valge pilvevahu sisse ning näen lounge’ist vaid meist allpool olevate pilvelõhkujate tippe — maagiline vaade, mida võib näha umbes korra aastas.

Vaade koduaknast maailma suurimatele purskkaevudele
Vaade koduaknast maailma suurimatele purskkaevudele — FOTO: Erakogu

Tippklass on ka Burj Khalifa residentidele pakutav teenindus. Alustame turvalisusest – hoonest 100 m raadiuses ei ole suvalistel isikutel lubatud viibida, Burj Khalifa murule pääseb vaid residendina või residendi ametliku küllakutsega. Hoones on 24/7 töötav administratsioon ja iga mure jaoks on vastav abimees olemas. Kui lähed reisile, on ukse taga pakipoiss, kes kohvri taksosse aitab. Kui kodus varba ära lõin ning plaastrit ei leidnud, helistasin meie meditsiiniosakonda ning vähem kui paari minutiga oli kohal arst ja ilma naljata, kaks medõde koos ratastooliga. Kui tuleb aeg aknaid pesta, ripuvad akna taga „ämblikmehed” – rakmetes aknapesijad, kes pilvelõhkujaid läikivana hoiavad. Ühesõnaga – kõige eest on hoolitsetud ning siinne elu võimalikult mugavaks tehtud.

Lisete Härma
Lisete Härma — FOTO: Gregory Grytchenko