TRENDIKAS KOOKOSÕLI – abiks ka magamistoas

TRENDIKAS KOOKOSÕLI – abiks ka magamistoas

Kookosõli on suurepärane abivahend iluhoolduses ja köögis, kuid kas see sobib ka magamistuppa? Otse loomulikult. Paar hoiatust siiski, enne kui seda kasutama tormad. 

Viimastel aastatel on kookosõli muutunud suureks hitiks. See sobib ideaalselt nii nahahoolduseks kui ka kööki. Paljud kasutavad seda lausa suu loputamiseks, sest väidetavalt valgendab kookosõli hambaid. Nii mõnigi loodab ka magamistoas kookosõlile – nimelt libestina. 

Kas see multifunktsionaalne õli on libestina aga ohutu alternatiiv? Veebilehe Refinery29 poolt intervjueeritud arsti Jennifer Gunteri sõnul on.

Tema sõnul sobib kookosõli tupe kuivuse all kannatavatele ja õrna nahaga inimestele isegi paremini kui tavaline libesti. Gunteri sõnul võib kookosõli isegi ennetada tupeseenepõletikku. Samuti on tore asjaolu, et see on täiesti looduslik. Ja see lõhnab hästi!

Enne kui magamistuppa kookosõli soetad, tasuks aga meeles pidada neid kaht allpool toodud asja.

1. See ei sobi kokku latekskondoomidega. Õli muudab lateksi hapraks ning kondoom võib kasutamise käigus puruneda.

2. Kookosõli võib põhjustada ülitundlikkust. Testi eelnevalt enda ja kallima reaktsiooni sellele. Katseta kookosõli enne intiimpiirkonda määrimist kõigepealt näiteks käel.

allikas: Me Naiset