Reklaam sulgub sekundi pärast

Olemees.ee: Müüdid ja tõde eneserahuldamise kohta

{:284342 width=100 height=75 align=left}Eneserahuldamine on seks armastatud inimesega
Õige
. Eneserahuldamine on oma enda tuttava keha hellitamine, puudutuste nautimine, iseenesesse süvenemine, hell retk enda keha salajastesse paikadesse.

 


{:284343 width=160 height=120 align=left}Eneserahuldamine on seks armastatud inimesega
Õige. Eneserahuldamine on oma enda tuttava keha hellitamine, puudutuste nautimine, iseenesesse süvenemine, hell retk enda keha salajastesse paikadesse.

Eneserahuldamine on nähtav
Vale. Pole võimalik inimest vaadates öelda, kas ta on tegelenud eneserahuldamisega või mitte. Enamik inimesi omab eneserahuldamise kogemust, samas pole see midagi kohustuslikku.

Eneserahuldamisega tegelevad ainult mehed
Vale. Noormehed jõuavad eneserahuldamise juurde kergemini, kuna murdeeas tekivad neil erektsioonid ja spontaansed seemnepursked. Tüdrukud peavad rohkem vaeva nägema iseenda keha avastamiseks. Ka tütarlastel esinevad une ajal orgasmid. Tüdrukute eneserahuldamine erineb poiste omast ja selle eesmärk pole alati orgasmi saavutamine. Tüdrukud hellitavad ennast näiteks dushi all, juukseid ja nahka silitades, armastatust unistades. Poistel võivad armastus ja seksuaalfantaasiad käia eri radu pidi: ennast rahuldades kujutletakse pigem suurte rindadega pornotähe peale. Armastus tekib aga pigem klassikaaslase või tüdruksõbra vastu.

Eneserahuldamine on turvaline moodus oma seksuaalsuse tundmaõppimiseks
Õige. Eneserahuldamise abil on võimalik õppida, mis tekitab naudingut, millised fantaasiad on seksuaalselt erutavad ja kuidas keha reageerib puudutustele. Eneserahuldamine toetab iseenda seksuaalsuse arengut ja enesehinnangut. Teatud vanuses võib eneserahuldamine tunduda vastumeelne. Eneserahuldamisega ei peaks tegelema vastu tahtmist, sest arengu käigus on erinevatel inimestel lihtsalt erinevad huvid. On oluline kuulata ja austada oma sisehäält ja teha seda, mis tundub õige.

Eneserahuldamiseks kasutatakse suguelundite käega stimuleerimist
Vale.
Soe veejuga dushi all käies või meeldivad puudutused teatud esemetega, samuti libestuskreemid ja vibreerivad esemed võivad samamoodi mõjuda. Noormehed võivad eneserahuldamisel õppida kondoomi pealepanekut.

Eneserahuldamine on patt
Looja on loonud kõikidele inimestele seksuaalsuse ja naudinguvõime ning andnud ka turvalise viisi oma seksuaalsuse nautimiseks.

Eneserahuldamine on noortele, üksikutele ja neile, kes pole veel seksuaalvahekorras olnud
See on müüt. Eneserahuldamist võib harrastada kes iganes misiganes vanuses sõltumata sellest, milliseid seksuaalkäitumise viise lisaks veel keegi harrastab. Eneserahuldamine on täiesti normaalne ka paarisuhtes ja abielus olevatel inimestel.

Eneserahuldamine tekitab siivutuid mõtteid
Vale. Eneserahuldamise juurde kuuluvad olemuslikult ka seksuaalfantaasiad. Need võivad olla kujutluspildid erilistest olukordadest ja sündmustest, alasti kehadest ja seksuaaltegevustest. Pole olemas õigeid ja valesid seksuaalfantaasiaid. Fantaasiad ei muutu tegelikkuseks või sundmõteteks ning need ei saa kedagi häirida – isegi siis, kui need kujutluspildid on kummalised või seal esinevad inimesed, kellega tegelikkuses ei soovita seksuaalvahekorras olla. Oma seksuaalfantaasiatest pole tarvidust kellelegi rääkida ja need muutuvad pidevalt elu käigus.

Eneserahuldamine on ohtlik
Vale. Eneserahuldamine pole mingil moel ohtlik. See ei mõjuta suguelundite arengut, talitlemist, välimust, suurust ega ülejäänud keha. Eneserahuldamine aitab maandada kehas tekkivaid pingeid, ka näiteks menstruatsioonivalusid, ja aitab lõõgastuda. Nii nagu muude seksuaaltegevuste puhul, on ka eneserahuldamiseks vajalik keha puhtus: enne ja pärast eneserahuldamist tasub pesta käsi.

Eneserahuldamisel on kergem orgasmi saavutada kui seksuaalvahekorras olles
See on sageli tõsi tütarlaste ja naiste puhul, kuid mitte alati. Ka noormeestel on mõnes mõttes eneserahuldamisel kergem orgasmi saavutada, kuid mehe orgasm on üldse kergemini saavutatavam kui naiste orgasm. Naisel võib olla raskem lõõgastuda partneri juuresolekul. Teiset küljest võivad partneri hellitused palju suuremat naudingut pakkuda kui eneserahuldamisel on võimalik kogeda. Uuringute põhjal võivad mõned naised kogeda orgasmi seksuaalvahekorras alles keskmiselt 2-3 aastat pärast peale suguelu alustamist, mõned kogevad seda aga kohe ning mõned naised kogevad seksuaalvahekorras orgasmi vaid enne või pärast seksuaalvahekorda kõdistit erutades. Orgasmi teesklemine pole vajalik ega aus partneri suhtes.

Eneserahuldamise käigus võib neitsinahk viga saada
See pole eriti tõenäoline. Eneserahuldamine on tavaliselt hell ja õrn ja ei põhjusta valu. Neitsinahk paikneb varjatult tupe sissekäigus, arengu käigus see kasvab ja venib, nii et paljud tüdrukud ei tunne isegi väikseimat valu esimeses seksuaalvahekorras.

Eneserahuldamise käigus ei tohi tupp asetada mingeid esemeid
Vale. Miks on siis välja mõeldud kunstpeenised? Kui eneserahuldamise käigus kasutatakse mingeid abivahendied, siis need peavad olema puhtad ja tupest eemaldatavad, need ei tohi olla teravad või ohtlikud. Eneserahuldamine on väga intiimne ning pole olemas reegleid, kuidas seda teha. Katsetades erinevaid võimalusi, saab leida meelepäraseima mooduse.

Eneserahuldamine pole midagi häbiväärset
Eneserahuldamine on loomulik elu osa. Mõned tegelevad sellega rohkem ja teised vähem. Eneserahuldamine pole midagi, mille pärast häbi ja süütunnet tunda. Pole ju põhjust häbeneda maailma parima mina pärast! Mõnikord võib olla hirm, et vanemad märkavad eneserahuldamist, kuid selle vastu aitab teadmine, et tõenäoliselt on ka vanemad eneserahuldamisega tegelenud. Varem aga peeti eneserahuldamist häbiväärseks ja kahjulikuks.

Seksuaalfantaasiad ja kujutlused kuuluvad eneserahuldamise juurde
See on tõsi. Pelgalt keha mehhaaniline puudutamine ei tekita naudingut. Kui eneserahuldamisel lisanduvad tunded ja kujutlused, häirimatu keskkond, turvatunne, piisavalt aega, ja mõnikord ka seksikas pilt või jutt, siis tekib nauding kergemini.

Eneserahuldamine viitab probleemidele seksuaalelus
Tühijutt. Inimene, kes oskab iseenda seksuaalsust nautida, oskab tõenäoliselt paremini jagada oma seksuaalsust ka partneriga. Tundes oma keha ja selle reageerimist puudutustele, osatakse paremini naudingule alluda ja olla juhendajaks oma partnerile. Samuti osatakse siis paremini ära arvata, mis tekitab partnerile seksuaalset erutust.

Eneserahuldamine tekitab sõltuvust
Kui tundub, et eneserahuldamisest saab sundmõte, võib üritada muul moel oma energiat maandada, näiteks sportides. Mõnikord võivad elupinged kehas kuhjuda ja lohutuseks otsitakse abi eneserahuldamisest. Kui ka see ei aita, siis on soovitav pöörduda psühholoogi poole. Kui elus ei ole lähedust – sõpru, pereliikmeid või meelepärast tegevust, siis võib eneserahuldamine olla ainus turvatunde allikas.

Eneserahuldamine on sajaprotsendiliselt turvaline seks
Jah. Eneserahuldamine pole kuidagi kahjulik – see ei kahjusta suguelundeid, selle kaudu ei saa nakatuda sugugahaigustesse, see ei mõjuta menstruaaltsüklit ega põhjusta vähkkasvajaid. Eneserahuldamisest ei saa tekkida soovimatut rasedust ja see ei põhjusta lastetust. Eneserahuldamisega ei ole võimalik kedagi solvata, vigastada. See ei põhjusta truudusetust, arusaamatusi või ärakasutamist.

Raisa Cacciatore
Väestöliiton Seksuaaliterveysklinikka www.seksuaaliterveys.org

Allikas Eesti Seksuaaltervise Liit