Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuiv nahk

Kuiv nahk on küll glamuurselt klaar ja matt, kuid vananeb kahjuks kolm korda kiiremini kui rasune. Talv on heledajumelisele kuiva naha omanikule eriti kurnav aeg. Kipitustunne, ketendus ja punetavad laigud näol on kuiva naha tavalised talveprobleemid.

Katrin Niit

Kuiv nahk on küll glamuurselt klaar ja matt, kuid vananeb kahjuks kolm korda kiiremini kui rasune. Talv on heledajumelisele kuiva naha omanikule eriti kurnav aeg. Kipitustunne, ketendus ja punetavad laigud näol on kuiva naha tavalised talveprobleemid.
Pakane, tuul, keskkütte- ja õhukonditsioneeride õhk – kuivatab nahka veelgi, muutes selle tuhmiks, karedaks ja elutuks. Eriti kahjulikud on järsud temperatuurimuutused, millest kahjuks talvel ei pääse. Madal temperatuur põhjustab verevarustushäireid – kapillaaarid ahenevad ning hapniku ja toitainete transport kudedesse on raskendatud.

Niisutus on A ja O

Nahk vajab talvel rohkem niiskut kui suvel, kuna külmaga aeglustub rasunäärmete talitus oluliselt ja muudab kõik nahatüübid kuivemaks. Talvine päevakreem peaks sisaldama rohkem rasvu, ka öökreemid peaksid olema tunduvalt rasva- ja vitamiinirikkamad kui suvel.
Pikemal viibimisel pakase ja tuule käes vajab nahk kaitset eriliste talvekreemide näol. Kui väljas viibitakse vähem, võib ära vahetada omavahel päeva- ja öökreemi - kasutada päeval öökreemi ja öösel kergemat päevakreemi. Kuiva naha puhul tuleks teha vähemalt kord nädalas toitvaid ja niisutavaid maske.

Talvine näohooldus

-Kuiva nahka ei tohiks pesta külma veega. Soovitavalt toasooja, leige veega, hiljem rätiga õrnalt kuivatada, mitte hõõruda. Kuna kuiv nahk talub vett halvasti, võiks tugeva pakasega kasutada näopuhastuseks vee asemel puhastuspiima ning toonikut.
-Nahka tuleks kreemitada vähemalt pool tundi enne väljaminekut, selle ajaga peaks kreem korralikult imenduma.
-Kasutage pehmetoimelisi koorijaid, vältima peaks kangeid koorimiskreeme.
-Ülitundliku naha puhul on soovitatav talvel kasutada apteegikosmeetikat.
-Kasutage õhuniisutajat. Võib ka katta ööseks radiaatorid märgade rättidega või asetada radiaatori kõrvale veenõu. See niisutab õhku.
-Magama peaks jahedas, soojas toas magamine võib põhjustada  vedelikupeetust, mille tulemusena tekivad tursed silmade ümber.
- Talvel on kasulike end jumestada, eriti kuiva naha omanikel. Jumestukreem ja puudrikihid kaitsevad nahka külma ja tuule eest.
-Hügieeniline huulepulk või raviv huulepalsam võiks alati käepärast olla.
- Päikesepaistelise ilmaga talisporti tehes, kasuta päiksekaitsekreemi. Lumi võib päiksekiiri tagasi peegeldada rohkem kui 80 protsendi ulatuses.
-Külmal ajal tekkivate nahaprobleemide puhul on mõttekas külastada ilusalongi. Kosmeetikult saab nõu igapäevaste nahahooldusvahendite muretsemiseks ja sealsed protseduurid aitavad takistada naha liigset kuivamist.

Kodused toitvad maskid kuivale nahale

Kohupiima ja piima mask. Hõõru 2 spl värsket kohupiima 1 spl piima ja 1 tl meega. Segu kanna näole 20-30 minutiks. Pese maha leige veega.
Õunamask. Sega 2 spl riivitud õunu 1 spl taimeõliga. Segu kanna näole 20-30 minutiks. Selline mask on vitamiinirohke ja niisutab hästi kuiva näonahka.
Munakollasemask. Sega munakollane 1 tl meega ja 1 spl taimeõli või hapukoorega. Segu jäta näole 20-30 minutiks. Loputa leige veega.
Taimeõlimask. Oliiviõli, virsiku- ja mandliõli (mitte rafineeritud päevalilleõli). Soojenda õli veevannis või vala kuumale lusikale. Immuta kuuma õliga õhukesed vatikihid. Aseta näole, mitte silmade, nina ega suupiirkonda. Kata vatt vahariidega, seejärel froteerätiga. Jäta segu näole 25-30 minutiks. Loputa leige veega. Peale seda maski tundub nahk mõnusalt niisutatud ja toidetud.
Aroomiõlid. Kuivale nahale võib kanda ka aroomiõli, näiteks muskaatpähkli-, jasmiini-, lavendli-, kummeli- ja sandliõli.
Eeterlikud õlid kanna korralikult puhastatud näonahale. Ei tohi jätta nahale kauemaks kui 20 minutiks. Kui aeg täis eemalda ülejäägid salvrätiga ja pese siis nägu sooja veega. Mõjub kuivale nahale väga hästi.