Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks valitakse oma ellu valesid kaaslaseid ja kuidas seda vältida?

Monika Palm
Monika Palm — FOTO: Gitta Veber

Suurem osa inimesi soovivad endale kaaslast, kellega tunda end hästi ja turvaliselt. Siiski juhtub tihti, et kipume enda ellu valima valesid kaaslaseid. Tasakaalukeskuse hingamisterapeut Monika Palm selgitab, mis selle taga olla võib ning mida võiks ära teha, et meie ellu tuleks õiged inimesed.

Me tõmbame ellu inimesi, kes resoneeruvad meiega

Monika usub, et me tõmbame enda ellu selliseid inimesi, kes resoneeruvad meie enda suhete ja armastusega seotud programmidega. Viimased aga on tihtipeale seotud meie minevikumustrite ja minevikukogemustega. Kui kirjeldada, millised võivad olla minevikumustritega seotud suhete algused, kipuvad need olema tormilised ja suhteliselt kiiresti lahtuma.

Kui järele mõelda, võivad paljud avastada, et meie elud sarnanevad väga vanemate või mõne esivanema eludega. Pärast minevikumustrite murdmist tekib ka arusaam, mida inimene soovib ja vabadus sealt edasi liikuda, et parema kvaliteediga suhteid luua.

Kuidas olukorda muuta?

  • Esmalt hakka tegelema enda sisemaailmaga ja loo selgust, mis sõnumit selline olukord kannab.
  • Seejärel peab vabastama ennast mineviku- ja vanadest perekonna- või esivanemate lugudest, mis energeetiliselt või ka otseselt mõjutavad.
  • Alles siis saab hakata tekkima tegelik aimdus endast, oma soovidest ja nägemistest, milliseid suhteid ellu soovitakse.

Suhetes peavad olema mõlemapoolne tahe

Monika tõdeb ka, et tihti jäädakse suhetesse, millega rahul ei olda, sest ühiskondlikud uskumused kui ka inimeste senised tõekspidamised takistavad muutuste tegemist ja suhtest edasi liikumist.

Sellised piirangud võivad olla näiteks klammerdumine, hirm valesti käituda, üksi jääda või loobuda olemasolevast, hirm lasta partner vabaks, suutmatus tingimusteta armastada, mis võib teinekord tähendada, et me laseme teadlikult teise inimese vabaks, kui on näha, et suhe ei toimi.  

Aga sellised otsused tasuks korralikult läbi mõelda. Monika rõhutab, et emotsiooni ajendil ei ole kindlasti mõtet kardinaalseid otsuseid vastu võtta. Seda mitte ainult suhetes, vaid ka teistes valdkondades. Rahuneda maha.  Leida võimalus olla iseendaga ja luua endaga kontakt. Läbi enda tunnetades, luua selgus, kas soovitakse üldse koos olla. Kas suhte jätkamine ja  koos edasi minemine on panustav? Kas see valik võimaldab läbi muutuste elu paremaks muuta? Samas kui mõlemad soovivad, on võimalik suhtes koos kasvada ning luua paremini toimiv suhe. Aga see nõuab mõlema tahet. „Suhe on alati kahepoolne. Muutused nõuavad mõlemalt poolelt osavõtlikkust ja tahet midagi endas muuta. Olgu see siis oma suhtumine, käitumine, teise inimese vajadustega arvestamine või midagi muud,“ ütleb ta.