NIPINURK: HINGAMISHARJUTUS, mis aitab tulla iseendasse ja lõdvestuda

pilt: erakogu

Monika Kuzmina

“Kui on kogunenud palju pingeid või peas keerlevad mõtted tegemata töödest, siis mõnikord lükatakse endale meeldivate asjadega tegelemine edasi ja lõpuks märgatakse, et ega selleks väga aega ei jäägi,” ütleb Tasakaalukeskuse hingamisterapeut Monika Palm.

Lõdvestumine ja iseendaga kontakti loomine aitab aga näha asju teises perspektiivis ning teadvustada, kui oluline on, et meie hing on toidetud. See hingamisharjutus aitab tulla tagasi iseendasse ja lõdvestuda.

Harjutus

Seda harjutust tehakse pikali lamavas asendis olles. See aitab taastada ühendust oma keha ja hingamisega ning hakata kuulama oma keha peeneid märguandeid, et paremini lõdvestuda.

Heida pikali selili lamavasse asendisse. Kutsu oma keha lõdvestuma ja saa teadlikuks kõikidest oma kehaosadest. Kui vajalik, siis leia end nihutades mugavam asend. Kui soovid, võid põlvede alla panna toeks rulli keeratud teki või väikese padja.
Kui sa oled valmis, siis lõdvesta end ja too tähelepanu enda sisse. Suu on õrnalt suletud. Alusta hingamist nina kaudu ja hoia tähelepanu sellel ja hinga nii sügavalt, et kopsud täituvad sissehingatava õhuga ja alakõht tõuseb. Hinga välja ilma pausi pidamata. Kui sa hingad välja kopsu tühjaks, siis alakõht liigub loomulikul moel allapoole. Jätka hingamist 5-10 minutit või nii kaua kui sulle õige tundub.
Kui harjutuse lõpetad, siis võta endale aega enne püsti rullimist, et tunnetada, mis kehas toimub.