NIPINURK: Karolin Tsarski selgitab, kuidas äratada enda seksuaalenergiat

Monika Kuzmina

Karolin Tsarski

“Seksuaalsuse vaatevinklist tähendab hea kontakt iseendaga austust iseenda vastu, eriti oluline on see naiste puhul.

See tähendab seda, et kui sa näiteks ei ole seksuaalaktiks valmis, siis sa tunnetad oma keha, oled sellest teadlik ja oskad vastavalt ka kommunikeeruda näiteks vajadust eelmängu pikendada või oskust öelda ei,” rõhutab teadlikku seksuaalsuse kursuste juhendaja Karolin Tsarski, kes astub üles ka online festivalil Ühenduses. “Samal ajal tähendab see ka seda, et seksuaalsed vajadused ei ole alla surutud ning aktiivse seksuaalenergia puhul puudub häbi seda harmooniliselt väljendada, kindlasti mitte jõuliselt kellegile peale suruda, aga näiteks partnerile väljendada või siis iseennast rahuldada.”

Seksuaalsus kipub stressis ja väsimuses tahaplaanile jääma

Tsarski sõnab, et on oluline, et me ei jätaks oma seksuaalsust unarusse. Tihti kiires elutempos, me justkui ei jõua seksuaalse tegevuseni stressi ja väsimuse tõttu. See on mõistetav ja arusaadav, aga kuna seksuaalenergia samal ajal ka meid toidab elujõu, tervise ja positiivsete emotsioonidega, tuleb märgata, et me siiski väärtustaks seda piisavalt, et leiaks aega iseenda seksuaalenergiat äratada ja paus ei oleks liiga pikk.

Ülioluline on ka õppida tundma iseennast ja oma keha. “Kui naine ei ole kontaktis ja ei tunne oma keha, siis väga tihti ta ei tunne erilist naudingut vahekorrast ning seksist saab mehaaniline kohustus, mida täita, halvemal juhul on vahekord ka ebamugav või isegi valus. Kui naine on oma kehaga kontaktis, siis tõenäosus, et vahekord muutub nauditavaks, tõuseb oluliselt,” annab ta nõu.

Meeste puhul on samuti oluline tunda oma keha, et vähendada pinget erutuse tekkimise, hoidmise ja ejakulatsiooni regulatsiooni osas, mis kõik on olulised faktorid, et ka mees saaks sügava naudingu seksuaalsusest.

Seksuaalprobleemid saavad Tsarski sõnul alguse puudulikust või mitteteadlikust haridusest, kuna enamus inimesi, nii naised kui mehed õpivad ja omandavad infot seksuaalsusest siiski kas porno või ka tavaliste seriaalide/filmide kaudu, mis üldiselt väljendavad kas väga ühekülgselt seksuaalsust või reaalsusest suhteliselt kauget seksuaalsust. Kui siis eeldused on sama visuaali jäljendada, siis tekivadki seksuaalprobleemid, sest päriselu erineb nähtud pildist. Seksuaalprobleemidest rääkimine on väljakutsuv, kuna tegu on väga intiimse teemaga ning teeb inimese väga haavatavaks, kuid sellest vaikimine kindlasti võimendab probleemi, tekitab frustratsiooni, mis ühel või teisel kujul mingi hetk tõenäoliselt plahvatab. Seega kuigi see teema võib olla ebamugav või väljakutsuv, siis südamset rääkimisel on kindlasti võimalik leida kontakt ning partneri toetus.

Tsarski korraldab kursusi nii meestele kui naistele ning on oma töös märganud, et naistel on ehk üheks sagedasemaks mureks võimetus kogeda sügavaid orgasme ja tupesisest naudingut penetratsioonist, eriti just mehega vahekorras olles. Tsarski ütleb, et see iseenesest on ”normaalne”, sest tupe sees ei olegi närvilõpmeid, mis oleks aju naudingukeskusega spontaanselt ühenduses. Samas, penetratsioonist on võimalik väga-väga sügav nauding saada ja naised justkui tajuvad, et see potentsiaal on neis olemas, kuid ei oska seda ise täpselt äratada.

Seksuaalsuse äratamisel on võtmeroll lõdvestumisel

Meestel on põhiliseks mureks erektsioon – selle äratamine ja pikem hoidmine, et nii ise kogeda sügavamat naudingut, kui ka naise sügavam rahuldamine läbi pikema vahekorra, kuna klassikaliselt naisel läheb oluliselt kauem aega, et tema seksuaalenergia täielikult voolama hakkaks ja keha sügavalt avaneks.

Tegelikult on ka see, et naine orgasmi kogeks Tsarski sõnul mitmete meeste jaoks tegelikult päris suur murekoht. ”Paljudele meestele on naise nauding oluline ning nad pingutavad selle nimel, et õppida mõistma naise seksuaalsust ja et seda äratada. Samas tulevad mitmed naised kursusele, kuna nende partnerid on häiritud, et naine orgasme ei koge ja nad ei taha mehele pahameelt valmistada. Mehed võtavad tihti seda kui isikliku soorituse küsimust ja nende enesehinnang on selles suhtes väga haavatav, kui naine orgasmi ei koge. Iseenesest saab naine kogeda ka väga rahuldustpakkuvad seksuaalelu nii, et ei koge iga kord orgasmi. Väga palju oleneb ka orgasmi kvaliteedist ja mitmetest muudest faktoritest,” selgitab ta.

Kui mehel on seksuaalsusega väljakutsed, saab naine kindlasti toetada proovides vähendada mehe ärevust ja stressi selles osas, olla aktsepteeriv ja armastav. Mehe soorituse puhul mängib enamus juhtudel rolli ärevus, kuigi on ka teisi faktoreid, mis võivad mõjutada. Selleks tuleks teada, mis su mehe stressi maandab ning toetada seda tegevust või ka koos olles proovides maandada pinget seksuaalse soorituse suhtes, aktsepteerides seda mis on, nautida intiimsust ilma vahekorrata, et maandada pinget.

Tsarski selgitab, et sarnaselt mehele on ka naise seksuaalsuse äratamisel võtmeroll lõdvestumisel. Seega mees saab pakkuda selgelt seda ruumi, et naine saaks lõdvestuda, et ei oleks kiirustamist, pinget, eesmärgini pürgimist. Naise iha äratab see, kui ta tunneb ennast ihaldusväärsena ning kuna naised on üldiselt auditoorsemad toetavad välja öeldud komplimendid selles osas, kui atraktiivne ta sinu jaoks on. Kui naine tunneb ennast ihaldusväärsena siis ta iha ka ärkab. Naise sügavamaks avamiseks on oluline, et mees oleks naise jaoks usaldusväärne, et ta saaks avada sulle ka oma südame, mis avab oluliselt sügavamalt ka tema seksuaalse naudingu.