NIPINURK: MIS JUHTUB, kui naine pole kontaktis oma kehaga?

NIPINURK: MIS JUHTUB, kui naine pole kontaktis oma kehaga?
pilt: Sandra Ruudu

Seksuaalnõustaja Kristina Paškevicius nendib, et põhjus, miks seks suhtes korras ei ole, peitub selles, et naise süda ei ole lahti. 

Kristina sõnul on naised südametegelased ning nende elu ja tegemised peavad toitma nii ihu kui hinge.

Kuid selleks, et naise süda oleks lahti, peavad mehed neile andma võimaluse ennast rääkides väljendada. Naised vajavad rääkimist ning kui naise süda on olemuselt soe ja lahti, on ka intiimelu ja seks korras. ”Kui on halb seks, siis läheb naise süda varem või hiljem mehele kinni või kui naine ei saa ennast väljendada, asjad kogunevad, ei saa ennast tühjaks rääkida, siis ei ole varsti ka seksi,” ütleb ta.

”Seega mehed, lubage oma naistel rääkida, kuulake neid, looge neile selleks turvaline aeg ja ruum, kus pole muud sagimist, ainult teie kaks ja õige koht oluliste asjade väljendamiseks ja ka päriselt kuulamiseks. Pole isegi vaja alati nende juttude peale kohe midagi tarka öelda, teha, päästa jne. Lihtsalt kuulake, olge kohal, ärge võtke isiklikult, pigem pürgige teineteisemõistmise ja koosloomise poole.” Samuti võiksid naised julgelt end oma meestele avada, et mehel oleks võimalus kuulata.

Oluline on Kristina sõnul ka end mitte võrrelda teiste paaridega, anda hinnanguid, vaid tunnistada ausalt ja hirmuvabalt, et meil on nii. Sellest kohast saab luua mõlemat osapoolt arvestava ja südant, keha ja hinge toitva suhte. ”Kohalolu on parim kingitus, mida saame oma partnerile kinkida, et sa päriselt tahad temaga koos olla, päriselt näha, päriselt kuulata, päriselt mõista, päriselt puudutada,” võtab ta kokku.

Oma suhte ja seksi jaoks tasub Kristina sõnul võtta kohe mõnusasti aega. Selleks, et päriselt kohal olla, lõpetage pooleli asjad nii äris, suhetes kui ka kodutöödes, enne kui hakkate uutega pihta. Siis leidke endale hinge ja keha toitev tegevus ehk hobi. Ärge küsige selleks kelleltki luba, ärge selgitage midagi, lihtsalt võtke selle jaoks endale aega ja elu teeb teile pai!

Kui oma vajadusi ei väljenda, tekivad kehasse pinged

Kui naised ei austa oma kehasid, ei ole kehadega kontaktis ega kuule nende vajadusi ega igatsusi, tekib kehadesse, seksuaalorganitesse, eludesse ja suhetesse palju pingeid. Naudingulisust mõjutab väga see, kui kui häbeneme ennast avada nii iseendile kui ka oma partnerile ning kardame tunnistada, kuidas on päriselt lood meie seksuaalsusega.

Keha saab puhastada läbi liikumise

”Meie füüsilised kehad koosnevad põhiliselt veest. Looduses hoiab vesi ennast elus ja puhastub läbi voolamise, lainetamise, loksumise ehk läbi liikumise. Vesi on loodud liikuma. Seisev vesi läheb roiskuma,” räägib Kristina.

”Hoidke oma elud liikumises. Stagnatsioon kehas ja mõtetes on vee surm, aga vesi on meie elu. Vesi voolab pehmelt. Hoidke oma kehad elus, liikuvad, painduvad. Tegelege elus asjadega, mis teid liigutavad nii seesmiselt kui ka väliselt. Liigutamine ja liigutatud saamine on ilus ja julge osa elutantsust. Vesi on julge. Muusika, mille järgi oma elutantsu tantsite, saate ka ise valida või seda ise komponeerida. Vaadake ainult, et pillikeeled liiga pingule ei läheks, sest siis kaob harmoonia ära. Kui pinge liiga suureks läheb, võivad keeled katkeda ja see pill enam ei mängi, ei saada, ei toeta sind.”

Me ei pea kõik ühtemoodi olema. ”Kellegi hingekeeled paneb helisema hard rock, kellegi omad klassika, kellelgi on vaja tuliselt tegutseda, keegi valib meditatsiooni jne. Peaasi, et su hingekeeled helisevad, tants jätkub ja tunned end elus!” selgitab ta.

Tants annab turvalised piirid, kus end vabastada

Tantsija ja koreograafina soovitab Kristina vabastavat või ekstaatilist tantsu, mille võlu seisneb tema sõnul selles, et keegi ei vaata, ei võrdle, ei anna hinnanguid, ei võistle. Maskid on maas, kehad on vabad ja liikumises, hing rõkkab. Tants justkui lubab või annab sellised turvalised piirid, kus on hea ennast uurida, vabastada, piire nihutada, jäigastunud kehaosi äratada.

”Mina jõudsin sellise tantsimise juurde, kui mul olid kolm väikest last järjestikku sündinud. Keha oli muutunud, elustiil ja -korraldus muutunud, olin jäänud väga koduseks ja mingid osad mu elust, kehast ei voolanud enam. Ei osanud oma emotsioonidega midagi peale hakata, kõik said kodus mööda paid ja jalgu, pragasin ja olin rahulolematu. Ei osanud, ei julgenud ennast väljendada, oma vajaduste eest rääkida,” meenutab ta. ”Mäletan, et kui ma esimest korda Tantsurännakusse jõudsin, siis olin nagu kevadine vasikas heinamaal. Tantsisin nagu pöörane. Tundsin, kuidas mu puusad ärkavad jälle ellu. Tundsin, et ma olen elus. Mul oli selline tunne, et tantsin saali kohapealt ära. Hakkasin regulaarselt, iga nädal tantsima, siis ka ise juhendama ja tundsin, kuidas iga korraga muutusin rahulikumaks, eneseteadlikumaks. See muutus kohaks, kus sain ennast turvaliselt, vägivallatult välja elada.”

Kumus toimub 1. novembril seminar ”Naised”. Seminar on mõeldud nii meestele kui naistele, kellel on huvi rohkem teada saada naistest ja nende sisemaailmast. Seminaril kõnelevad Anu Saagim, Elina Ojastu, Karolin Tsarski, kirjutaja Getter, Kristina Paškevicius ja Carmen Pritson-Tamme.

Kristina võtab seminaril ette järgnevad teemad: Kuidas pingeid maandada, tervendada, kust ja kuidas alustada? Mida mehed saavad teha, kuidas toeks olla? Mis saama hakkab, kui naistel pinged vabanema hakkavad? Kuidas mehena reageerida, kohale jääda?

Sarnased artiklid