Reklaam sulgub sekundi pärast

Personaaltreener Gert Goršanov jagab nippi, mis aitab ka päriselt treeningukava järgida

Annika Luik ja Gert Goršanov, foto Meelis Ahu
Annika Luik ja Gert Goršanov — FOTO: Meelis Ahu

Paljud meie seast alustavad uut aastat uue energiaga, aga samas tiksub koguaeg kuskil kuklas teadmine, et jaanuari möödumisega oleme vanades rööbastes tagasi ja motivatsioon midagi muuta, on kadunud. Miks aga kipub motivatsioon kaduma? Personaaltreener, UFN peakorraldaja ja Corsagym omanik Gert Goršanov leiab, et motivatsioon kaob siis, kui inimesed ei näe tulemust. Lisaks jagab ta ka nippi, mis aitab päriselt treeningukava järgida.

Treeningust tuleks mõelda nagu hambapesust, mida sa kunagi tegemata ei jäta

Gert tõdeb, et kui käiakse korra trennis ning tehakse trenni näiteks kaks tundi järjest, siis sellest ei muutu midagi. Võib-olla käiakse trennis veel korra, kaks ja kolmas korda ning kui endiselt midagi ei muutu, siis võibki motivatsioon kaduda. Ta toob välja, et käima peaks aga iga päev kuni tund aega ning seda järjepidevalt aasta, kaks või isegi kolm ja alles siis hakkad sa muutuseid nägema. „Kui kaasata treenerid ja jälgida lisaks veel toitumist, siis on tulemuste saavutamine võimalik veel kiiremini, aga ka siis tuleb arvestada, et peale eesmärgi saavutamist kaob justkui motivatsioon edasi treenida. Siis tuleb aga igapäevasest treeningust mõelda nagu hambapesust, mida sa mitte kunagi tegemata ei jäta.“

Püstita endale pikaajalisem eesmärk

Gert ise alustas jõusaali treeningutega aastal 1996 ning tänaseks on saanud see tema elustiiliks – treening on tema elu igapäevane osa. „Ma ei mäleta, et seda, et ma trenni minna ei viitsi, juhtunud oleks,“ lausub ta ja lisab, et küll aga arvab ta, et kui on neid, kes ei viitsi minna, siis tuleks neil endale püstitada pikaajalisem eesmärk, mida sooviks treeningutega saavutada. See hoiaks neid motiveerituna ja ehk tekitaks käimisharjumise, mis samuti hiljem muutuks elustiiliks või lahutamatuks osaks päevast.

Trenn kui elustiil

Gert tõdeb, et tema jaoks ei ole enam see, et miski teda motiveeriks trenni tegema, vaid see on tema elustiil olnud viimased 26 aastat. „See, et ma trenni tulen, on osa minu päevast ja ma ei pea selleks kuskilt motivatsiooni kui sellist ammutama. Minu puhul on pigem see, et ma pean vahest sundima ennast mitte treeningule minema ja puhkama. Küll aga olen endale seadnud eesmärke, mida olen soovinud saavutada ja see motiveerib mind näpuga järge ajama oma toitumisel,“ räägib ta selle kohta, mis teda ennast treeningutel motiveerib.

Gert sõnab, et kui sa algul leiad motivatsiooni treeningutega alustada, siis sellest võibki kujuneda välja distsipliin. „Ja kui olles juba ühel päeval selle distsipliini saavutanud, siis muutub see omakorda elustiiliks ja päeva lahutamatuks osaks!“

Gerdi nõuanded, kuidas arendada enesedistsipliini:

Sea endale uusi eesmärke. „Enesedistsipliini arendamiseks tuleks seada koguaeg uusi eesmärke. Seda kas siis jõusaalis mingite raskuste tõstmisel või isikliku rekordi ületamisel,“ selgitab ta.

Saa aru, et see on aju, mida veenma pead.  „Me peame aru saama, et meie kehad on võimelised enamjaolt kõigeks - see on meie aju, mida pidevalt veenma peame,“ tõdeb ta.

Nipp, mis aitab treeningukava ka päriselt jälgida

Lõpetuseks toob Gert välja ka nipi, mida teha, et treeningukava ka päriselt järgida ja mitte alla anda. Nimelt soovitab ta oma füüsilist väljanägemist pildistada. „Minu enda üks väike nipp on, et olen lasknud klientidel enda füüsilist väljanägemist  pildistada. Seda tuleks teha iga nädal. Kui sa jälgid kava, siis tegelikult toimuvad meil kehaga muutused igapäevaselt ja nii saame panna oma nädalaste ja kuuliste vahedega tehtud pildid kõrvuti. Sellisel viisil on tulemused kõige rohkem eristatavad,“ selgitab ta.