Reklaam sulgub sekundi pärast

Tantraõpetaja Virge Kuivjõgi: ühenduses olles kohtume iseenda ja teiste inimlikkusega

Buduaar

Virge Kuivjõgi
Virge Kuivjõgi — FOTO: Tiina Kraus

Oled mõelnud, mis peaks olema see tunne, mis ajaks sind igal hommikul voodist välja ja paneks sind rõõmuga tegema olulisi ja tähendusrikkaid asju?

Tantraõpetaja Virge Kuivjõgi, kes astub üles Ühenduses festivalil räägib, et temal on see kutse. Öeldakse, et meestel peab olema missioon. „Mul on tunne, et minu kutse on midagi sarnast. Käia oma teed, õppida, jagada ja luua keskkondi, kus tekib ilus ühendus iseenda ja teistega. Kui see läheb korda, siis tunnen, et olen õigel ajal ja õiges kohas ning see on väga hea tunne.”

Kombineeritud praktikad hingamisest ja tantrast

Virge esimesed spirituaalsed kogemused leidsid aset 26 aastat tagasi. Teadlik enesearengu teekond algas 10 aastat hiljem, kui ta alustas hingamisterapeudi õpinguid Algallika Protsessi ja Hingamistöö kolmeaastasel koolitusel. Sealt edasi läks Virge kaheks aastaks edasi Inspiraktiva hingamisterapeutide kooli. Lisaks lõpetas ta Tartu Ülikoolis suhtekorralduse eriala.       

Virge hakkas tantraga rohkem kokku puutuma alates 2010. aastast ja alates 2012. aastast muutusid tema tantraõpingud regulaarseks.    
„2018. aastal lõpetasin Lin Holmquisti tantraterapeutide koolituse ja läbisin Deva Vihba Püha Tantratantsu õpetaja väljaõppe,“ lisab naine enda kogemuste kokkuvõttesse.

12 aastat tagasi sai hingamis- ja tantrakursuste läbiviimisest ning korraldamisest Virge põhitöö muutudes seeläbi (elu)kutseks.

Kui Virge alustas tantra õppimise ja praktiseerimisega, ta märkas, et seisundid kuhu jõuab välja hingamispraktikaid tehes või pärast  tantrapraktikaid on üsna erinevad. „Samas mõlemad olid väga põnevad ja inspireerivad,“ räägib tantraõpetaja. Virge lisab, et hingamispraktikad on väga efektiivsed emotsionaalsete valukohtade vabastamiseks, blokeeringute avamiseks, energia käima lükkamiseks kehas ja transpersonaalsete kogemuste saamiseks.          

“Pärast korda läinud tantrapraktikat on nii kehas kui meeles imeline täidetuse tunne, rahu ja selgus. Kindlasti palju parem ühendus iseenda, partneri ja kogu maailmaga ning boonuseks palju armastuse tunnet,“ ütleb ta.  

Tantrapraktikaid tehakse tihti paaris või grupis, sestap annab see väärtusliku keskkonna, kus näed kohe ausalt ja austavalt, millised mees-nais polaarsuste osad sinus töötavad sundimatult ja kus asuvad väljakutsed, mida on tarvis arendada. Tantrakursuste tervendusprotsessides on esiplaanil suhete ja enesearmastuse temaatika.

„Mõlema praktikuna hakkas mind huvitama, kuidas tuua kokku nii ühe kui teise praktika kasulikumad küljed. Samuti nägin oma kursustel, et inimesed, kes olid teinud varasemalt hingamispraktikaid, said tantrapraktikaid tehes oluliselt sügavamaid kogemusi, sest nad olid osavamad sisemist tööd tegema ja aktsepteerivamad emotsioonide osas ning nende kehad lubasid suuremal hulgal energial voolata,“ selgitab naine.

Ühenduses olles kohtume iseenda ja teiste inimlikkusega

„Üksi olles me kipume mineviku hirmud üle võimendama ja tuleviku keerulisemaks mõtlema. Ühenduses olles kohtume iseenda ja teiste inimlikkusega. Saame ära tulla fantaasiatest ja tunnistada, mis on tõde,“ selgitab naine, mis muudab ühenduse paremaks.

Kui mureks on üksilduse tunne, siis on tantraõpetaja sõnul kahtlemata tegemist eraldatusega ja igatsusega ühenduse järgi, mida võib vaadelda kui soovi või vajadust kogeda armastust ja tähelepanu.
„Tantra kontekstis tasub vaadelda, kuidas mitte pidevalt oodata, et teised su tassi täidaksid. Halvimas variandis võib selline ootus väljenduda krabamises, pealetükkivuses või milleski sarnases. Sellele on abiks sooloharjutused, mis lükkavad energia liikuma, näiteks hingamisharjutused või teadliku puudutuse harjutused, mis panevad keha tootma õnnehormoone ja tekitavad täidetuse tunnet.      

Soovitused enda või teistega ühenduse loomiseks

Ideaalse ühenduse saab, kui võtta mängu ausus ja ehedus ehk mis on praeguse hetke tõde iseenda ja kaaslase osas. 
Sügavaid emotsionaalseid ühendusi saab luua läbi haavatuse ehk julguse olla nähtaval ka oma valu, hirmude ja teiste tunnetega, mis helgete hulka ei kuulu. Kui me näitame välja ainult edukat poolt või neid tundeid, mida meilt oodatakse, siis justkui jääb pool endast varju ja jagamata. Ühendus pole niiviisi täielik. 
Samamoodi on mõistlik suhtuda ka endaga ühendusse ehk tuleb olla aus ja julgeda kogeda ebamugavaid tundeid. Tavaliselt me eemaldume endast ebamugavate tunnete vältimiseks. Kõik sõltuvused baseeruvad sellel, et me väldime valu ja ebamugavust.

Lihtsad nipid parema enesetunde jaoks

Virge jagab nõuandeid eelkõige tähelepanu enda juurde toomisest lähtuvalt. Harjutused on järgmised:

Kõige lihtsam praktika on 10 minutit meditatsiooni. Istud mugavalt, jälgid mõtteid, emotsioone ja kehaaistinguid neisse kiindumata justkui pilvi taevas vaadates. 
Tantraõpetajale endale meeldib teha puudutuse meditatsiooni, mis on suurema praktikate kompleksi osa, see aitab naudingu kogemise tunnet treenida nagu lihast. Selle treeningu käigus saavutab nauding tervendavad ja transformeerivad omadused.
Puudutusemeditatsioon 10 minutit iga päev - vali mõnus koht, kus sind keegi ei sega ja pane stopper käima. Puuduta kätega ennast- koge mõtteid, tundeid ja aistinguid. Hakka järjest rohkem tooma tähelepanu mõtetelt füüsilise keha aistingutele. Lõpuks sinu tähelepanu sisaldab ainult füüsilist aistingut. Vaata, kas on võimalik puudutust nautida. Ära sea puudutuse ajaks või tulemuseks eesmärke, nii väldid sooritamist ja harjutad kohalolu.
Alusta meditatsiooni väljendades kätega oma kehale seda tunnet, mida parasjagu tunned. See aitab transformeerida ebamugavaid tundeid, mis hoiavad sind naudingust eemal.