Reklaam sulgub sekundi pärast

Kodused võimalused hammaste valgendamiseks

Kui su eesmärk on kaunistada oma naeratus senisest säravama hambareaga, ära torma kohe raskelt teenitud rahanatukest kallite hambapastade või valgendusprotseduuride peale kulutama.

Kui su eesmärk on kaunistada oma naeratust senisest säravama hambareaga, ära torma kohe raskelt teenitud rahanatukest kallite hambapastade või valgendusprotseduuride peale kulutama.

Võid samaväärse valgendusefektini jõuda ka koduste vahenditega katsetades ning jättes stomatoloogikabineti pakutavad valgendusprotseduurid viimaseks lahenduseks.
Alljärgnevad kodus valmistatavad valgendusretseptid eemaldavad kergemat hambakattu, hoiavad su igemed terved ning vähendavad hambakivi teket.

Tulemuseks valgem, säravam ning pilkupüüdvam naeratus!

On mul vajalikud vahenid kodus olemas?
Kõik, mida sa tulemuslikuks koduseks valgendamiseks vajad, on kõige tavalisemad igas majapidamises leiduvad ained. Ok, kindluse mõttes, tee kontrollvisiit köögikappide juurde, sest esimene samm pärlendava hambarea suunas on juba siis astutud, kui leiad oma küpsetamisainete vahelt paki tavalist söögisoodat.
Pane teelusikatäis (või paar) küpsetamissoodat väikesesse kausikesse või tassi ning rända sellega vannituppa.
Nii, nüüd võib juhtuda, et sul teist vajalikku komponenti – vesinikperoksiidi ehk vesinikülihapendit – ei juhtu kodus leiduma, mistõttu soeta see endale apteegist (meil on apteegis müügil enamasti 3-protsendiline vesinikperoksiid).

Kuidas valgenduspastat teha?
Tilguta kaks või kolm teelusikatäit vesinikperoksiidi söögisooda sekka ning sega ühtlaseks massiks. Pasta on valmis siis, kui tema konsistents sarnaneb päris hambapasta omale. Kui soovid, võid meeldivama maitse nimel segusse lisada ka natuke piparmündi lehti või essentsi või isegi näpuotsatäie tavalist hambapastat.

Kuidas valgendusseerumit kasutada?
Harja valminud mikstuuriga oma hambaid ning lase pastal hammaste kallal valgendustööd teha, jättes segu vähemalt kaheks minutiks neile peale.
Ära mingil juhul pastat alla neela, mis polegi muidugi väga lihtne, sest juhul, kui sa piparmünti segusse ei lisanud, pole pasta maitse just kõige isuäratavam.

Mida teha pärast pasta kasutamist?
Pastaga harjamise järel pese hambad üle tavalise hambapastaga, et eemaldada suust omavalmistatud segu maitse ning puhastada suusisemus vesinikperoksiidi lahusest.
Valgendamise efekt on kohe märgatav: hambad on puhtad ning säravamad!

Kui tihti valgenduspastasid kasutada?
Võid sooda-vesinikperoksiidi pastaprotseduuri sooritada iganädalaselt, igakuiselt, ühesõnaga siis, kui soovid, et sind ehiks endisest säravam naeratus. Kuid sobivaim intervall sel meetodil võiks olla kord nädalas mitte sagedamini.

Milliseid koduseid pleegitamisvõimalusi veel on?
Võid proovida ka ühe teelusikatäie sidrunimahla ja teelusikatäie tavalise soola omavahelist segu hammastel. See valgendab ebaühtlast värvi hambaid.

Hea pleegitaja on ka ½  teelusikatäie söögisooda segu veega.
Kui segad omavahel viis teelusikatäit söögisoodat, pool teelusikatäti bikarbonaati ning pisut vett ja hõõrud saadud pastaga regulaarselt oma hambaid, on heledam hambarida garanteeritud.

Katseta ka kahest supilusikatäiest soodast, tilgast viinast ja poolest teelusikatäiest soolast segatud valgenduspastat, kuhu lisa natuke oregano õli. Neil, kel on suus hambasild, seda meetodid proovima ei peaks, sest oregano õli võib jätta sillale plekid.

Kui sul on maasika toormoosist värskeid marju üle, kasuta neidki oma kikude valgendamiseks, sest maasikas on teadatuntud hammaste pleegitaja.

Blenderda neli küpset marja vähese veega ning lisa veerand tassi söögisoodat. Kui ained on omavahel parasjagu vedelaks massiks segunenud, siis harja saadud pastaga oma hambaid. Siinkohal peaks kõiki katsetajaid hoiatama, et segul on kohutav maitse, kuid ilusamate hammaste nimel pole mõni minut jälgi maitse kannatamist ju palju nõutud.
Maasika-sooda pastaga harjamise järel pese hambad tavalise hambapastaga üle.
Valgema ning säravama naeratuse nimel võid hõõruda hammaste esikülgi ka lihtsalt värske maasika viljalihaga, sest maasikas eemaldab hammastelt plekid ning puhastab hamba katust.

Kellele kodused soodaga valgendusmeetodid ei sobi?
Neil, kel on probleeme, kas lahtiste suuõõne haavandite, kaariese, gingiviidi (igemete põletiku) või teiste igemeprobleemidega, konsulteerigu enne pastade meisterdamist ja kasutamist oma hambaarstiga (see on soovituslik ka neile, kel hammaste või suuga probleeme ei ole).

Ka väga tundlike hammastega inimestele võivad kodused valgendusmeetodid olla ebamugavad.

/Liis Bekker/