Buduaari Omakohus: Kas välismaale tööle läinud inimesed on riigireeturid?

Tänapäeval lahkuvad paljud noored Eestist – parem töö, parem haridus, parem elu. Või kas ikka on nii? Kas elu Eestis on tõesti nii halb, et paljud meist eelistavad elada mujal? On neid, kes peale keskkooli suunduvad välismaale õppima, arvates, et hiljem tullakse Eestisse tagasi, kuid lõpuks jäädaksegi välismaale elama… . Üheks põhjuseks on ka Eesti madal pension. Meie naaberriigis Soomes on pensionid kordades suuremad. Aga teisest küljest, kas me ei peaks austama oma kodumaad ja jääma siia elama, vaatamata sellele, et elu mujal võib tõesti olla lihtsam? Osale gallupis ja avalda arvamust:

Tagasi artikli juurde

35 kommentaari

 • Mmjau

  Mmjau

  Ei, kui riik ei hinda oma kodanikke, pole paljudel valikut, tuleb ju ära elada.
 • piia-miia

  piia-miia

  mingi väga väga haige aju saab aint sellise mõtte peale tulla ja sellist küsimust tõstatada ,....kas sellega austan ma oma kodumaad, et lasen endale siin näkku sittuda ????
 • evekas

  evekas

  Riik on oma kodanike pigem reetnud kui ei maksa palka millega siin ära elada inimese moodi
 • (#)

  (#)

  Ilmselt paljud välismaal töötajad eelistaksid ikka töötamist Eestis.
 • ♥♥♥♥♥♥

  ♥♥♥♥♥♥

  kuni siin ei teeni normaalset palka ka tavalise töö eest siis pole mingit põhjust miks keegi peaks siin virelama kuskil üürikas makarone süües..parem ju minna välismaale ja teenida korralikult raha, et hästi elada ja omale ka kodu vms soetada(kasvõi siis sissemaks v sobiv palk laenu taotlemisekski)
 • Mia

  Mia

  Channée-le, ühtepidi õige jutt sul, aga teisalt ei saa midagi parata kui tahad ellu jääda ja midagi saavutada ning omada, siis tuleb teha enese jaoks parim valik. Kui oled kodumaal, käid kellast kellani tööl, aga üüri ei jõua saadud palga eest maksta, rääkimata riietest, toidust jne. siis mida siin mõelda? Ikka valid pakkumise kasvõi naaberriiki, et ellu jääda. Eriti kui ei ole ei vanemaid ega muid rikkaid sugulasi kes toetaksid. Ja nagu ka eelnevalt keegi siin kirjutas, siis laenu ei anta nii väikeste palkadega ja kuidas siis noor inimene saab kodu? Eesti riigis on asjad tasakaalust ära, seadused ei vasta tegelikule elule jne. Laenud antakse keskmise palga järgi, aga neid nn.keskmisi palkasid saavad vist päris vähesed. Ja mis teistel üle jääb? Tulebki minna mujale ja mõne aastapärast saad lubada kas kodu, auto vms mida eluks reaalselt vaja.
 • Džein

  Džein

  Minagi leian, et kui kodumaa ei suuda oma kodanikele elamisväärset palka tagada, siis tuleb seda lihtsalt mujalt otsida. Kindlasti need inimesed, kes välismaal töötavad, pigem töötaksid Eestis ja ei oleks oma perest eemal, aga neil lihtsalt ei ole muud võimalust.
 • Pirru
 • Franco

  Franco

  Arvan, et mitte. Kodumaa peaks oma kodanikele võrdväärset ja konkurentsivõimelist palka tagama.
 • ...

  ...

  No kui siin ei võimaldada elamisväärset palka, siis tuleb mujale minna seda otsima.

Lisa kommentaar

Palun järgige portaali kasutustingimusi. Sobimatud kommentaarid kustutatakse ning autoril keelatakse edasised kommentaarid!