4 KASULIKKU NÕUANNET, mis aitavad sul last kasvatada

shutterstock

femina

Kindlasti soovid oma lapsele pakkuda võimalikult häid kasvatustingimusi. Need 4 nõuannet aitavad sul oma võsuke võrdõiguslikult üles kasvatada.

 Sa ei ole vaid ema või isa

Sa oled oma lapsele kõige tähtsam eeskuju. Seega proovi oma võsukesele kindlasti näidata, et lisaks armastavaks lapsevanemaks olemisele oled sa ka kohusetundlik töötegija. Nii näitad sa, et lisaks kodule on sul ka muid huvisid, kohustusi ja sõpru.

Kohtle last indiviidina

Ära ole nii keskendunud sellele, kuidas peaks poiss või tüdruk käituma. Aseta lastele samad piirid, vaatamata tema soole, ja pea meeles, et sinu enda eelarvamused kanduvad kiiresti üle ka lapsele. Räägi järglasega tema tugevatest ja nõrkadest külgedest, kuid ära võrdle tema käitumist vastavalt soorollidele.

 Lase lapsel aidata

Teatud majapidamistööd pole vaid ema ja isa kanda – ja nendes aitamine ei ole ainult poiste või tüdrukute kohustus. Lase lapsel aidata tolmuimejaga tõmbamisel, küpsetamisel või auto pesemisel sõltumata tema soost.

Näita, et laps ei pea käituma teatud viisil

Laps ei pea käituma teatud viisil, et mahtuda teatud normidesse, olla aksepteeritud või heaks kiidetud. Kasvata oma laps siiraks, julgeks ja sõbralikuks, kuid ära tee seda lapse enesehinnangu kulul.