Reklaam sulgub sekundi pärast

5 OHUMÄRKI, et sinu last kiusatakse koolis

Koolikiusamise ohvriks võib langeda igaüks – nii viieline kui kaheline õpilane, nii teistest eristuv kui tavaline, nii tagasihoidlik kui aktiivne laps. Põhjust leida on raske, kuid kahtlemata tuleb sellega tegeleda ning teha kõik, et lapsel oleks turvaline ja meeldiv keskkond, kus üles kasvada ja areneda.

Allpool on välja toodud viis märki, mis reedavad, et suure tõenäosusega sinu last kiusatakse koolis ja viimane aeg on sellesse sekkuda. 

1. Telefoni varjamine.

Sotsiaalmeedia on võimas vahend ning paraku toimub tihtipeale vaimne kius just läbi selle kanali. Kui laps varjab oma telefoni kiivalt, võib see tähendada, et tal on piinlik ja häbi kommentaaride või sõnumite ees, mida ta koolikaaslastelt sotsiaalmeedias saab.

2. Kaotatud asjad.

Kiusajad võtavad tihtipeale kiusatavalt esemeid ära ja lõhuvad neid. Kui sinu lapsel on ühtäkki kadunud pinal või hoopis miski muu ese, uuri tagamaid ja ära süüdista oma last asjade kaotamises.

3. Laps kardab kooli minna.

Kui sa tajud, et lapsel on tekkinud hirmutunne seoses hommikuse kooliminekuga ning ta otsib pidevalt vabandusi, et kooli mitte minna, siis tuleks uurida lähemalt, miks see nii on.

4. Muutunud käitumine.

Kui sa tajud, et laps on pidevalt pinges ja tema mõtted on hajevil, küsi ja palu tal ausalt vastata. Laps ei julge kiusamisest rääkida, ent see tekitab temas palju pingeid ja arusaamatuid emotsioone, millega ta ei oska ise toime tulla.

5. Valetamine.

Kui laps häbeneb, et teda kiusatakse, siis on võimalik, et ta hakkab valetama, et olukorda varjata. Näiteks võib ta karta isegi seda, et kui kiusamine välja tuleb, kaasatakse asjasse õpetajad ja kool, mis muudab kogu olukorra tema arvates veel keerulisemaks ning seega ta valetab.

Allikas: redbookmag