5 PÕHJUST EMADELT-ISADELT, miks nende lapsed smuutisid joovad

5 PÕHJUST EMADELT-ISADELT, miks nende lapsed smuutisid joovad

Smuutisid on lihtne valmistada ja selleks ei kulu tavaliselt üle viie minuti. Lehekülg smuutid.ee uuris emade ja isade käest, miks nad oma lapsele smuutisid teevad ja tõi välja just sellised põhjused:

1. Tervislik – smuuti sisse on võimalik “peita” koostisosi, mida muidu ei söödaks (nt spinat), aga samas smuuti ise on ka ilusa värviga ning maitsev. Puuviljad ja marjad on alati tervislik valik, mis tugevdab laste tervist ja aitab neil olla rõõmsameelne.

2. Vitamiinipomm – külmkappi varutud metsamarjad on alati käepärast, et smuutisse lisada, aga kui palju erinevaid koostisosi on veel võimalik kasutada: õun, pirn, apelsin, ananass, laim, mesi jpm. Kõik sellised, mis annavad lapsele energiat ja aitavad tugevdada immuunsüsteemi – looduslikud vitamiinid smuutist.

3. Kui muidu ei söö puu- ja köögivilju – kõike, mida taldrikult muidu suhu ei panda, on smuutina võimalik kokku segada maitsvaks koosluseks. Ei pea ainult banaan ja maasikas olema, sinna annab peita ka näiteks avokaadot ja spinatit.

4. Maitsev – smuutid peavad küll head välja nägema, aga kõige tähtsam on nende maitse ja siin teab iga lapsevanem, et üks marjane smuuti võidab alati iga lapse poolehoiu.

5. Koostegemise rõõm – isegi minu kaheaastane saab aidata banaani või marjade lisamisega. Sellega võidab ka lapse usalduse, kui ta ise näeb, mis sinna pannakse. Edaspidi juba tellitakse konkreetselt – “tee mulle üks smuuti”.