LASTETUSE VALINUD NAINE: “Ma ei ole külm ega isekas!”

LASTETUSE VALINUD NAINE: “Ma ei ole külm ega isekas!”

Ajakirjale Hello Giggles avalikult lastetusest kirjutanud Rachel McNamara rääkis, et on nüüd, 42-aastasena, täiesti kindel, et ta ei saa iialgi lapsi. Ta tunnistas, et tema jaoks on inimestele oma lastetusest rääkimine alati raske olnud.

“Ma ei ole kunagi olnud selline naine, kes on saanud enesekindlalt öelda, et lapsed ja sünnitamine pole tema jaoks. See oleks minu jaoks liiga mustvalge olnud. See ei oleks mingit valikut jätnud. Ja pealegi poleks see isegi tõsi olnud. Ma armastan lapsi, mu süda sulab beebide läheduses. Ma olen väga emalik,” kirjutas Rachel.

Naine sõnas, et üle kümne aasta elas ta teadmatuses. 30-aastaselt, äsja abiellununa, mõtles ta laste saamisele kogu aeg. Ta otsis vastuseid ja küsis lähedaste arvamust. “Kas ma analüüsisin seda teemat liiga palju? Jah, sajaprotsendiliselt.”

Rachel ei saanud kunagi täielikku kinnitust selle kohta, mida ta laste saamise suhtes tegema peaks. “Olen aru saanud, et väike osa minust on šokeeritud, et ma kunagi lapsi ei saanud. Kuid ma olen lõpuks õppinud seda aksepteerima ning eluga edasi minema.”

Lisaks kirjutas Rachel, et ta on õppinud ennast mitte süüdistama. “Ma ei järginud sotsiaalselt aksepteeritud teekonda, kus abiellutakse, saadakse kaks last ja elatakse äärelinnas. Ja mind mõisteti selle eest hukka. Lõpuks mõistsin, et kõige rohkem mõistab mind hukka vaid üks inimene ja see olen mina ise.”