Reklaam sulgub sekundi pärast

Mida teha, kui laps on kehva isuga?

Kui su laps on vilets sööja, võib see vanema tihti murest hulluks ajada - toit on ju terve ja mitmekülgse arengu aluseks.

Kui su laps on vilets sööja, võib see vanema tihti murest hulluks ajada - toit on ju terve ja mitmekülgse arengu aluseks.

Siin on aga kaheksa nippi, kuidas niru isuga tegelast sööma meelitada. 

Kindel piirkond
Iga söögikord leidku aset ühes ja samas kohas ilma segajateta. Näiteks ei tohi taustaks mängida teler. Söögiajad olgu kindlalt paigas, toit tervislik ja maitsev. Püüa selgeks teha, millal laps näljaseks muutub, ja valmista eine selleks ajaks. Snäkid ja preemiamagustoidud olgu harvad, põhjendatud ja tervislikud.

Portsjonid
Lapse toidukogused olgu tagasihoidliku suurusega - juurde saab alati tõsta, kuid liiga suur portsjon taldrikul võib neid heidutada.

Ühine söögiaeg
Sööge võimalusel alati koos lastega, jagage toitu ja vestelge. Näidake, et toit on midagi, mida tuleb nautida. Söömaajad olgu lõbusad ja nauditavad.

Uus ja tuttav käsikäes
Kui proovid last meelitada midagi uut sööma, paku seda koos varem tuttava toiduga. Ära anna alla, kui ta pole valmiskohe proovima: paku sama toiduainet ka järgmistel kordadel, ükskord laps siiski maitseb seda.

Kaasa lapsi
Las lapsed osalevad toiduainete ostmisel ja toidu valmistamisel. Ära lase end heidutada sellest tekkivast segadusest. Kui laps on saanud ise toitu valmistada, tahab ta seda ka suurema tõenäosusega süüa.

Ära pahanda
Ära kritiseeri ja vihasta, kui laps ei söö nii nagu sinu meelest peaks. See muudab söögiajad pingeliseks ja laps streigib veel rohkem. 

Tasusta
Kiida ja tasusta last iga kord, kui ta on nõus proovima mõnd uut toiduainet. Võtke kas või kleepsuraamat kasutusele, kuhu laps iga uue toiduampsu eest kleepsu saab.

Sundida ei tohi
Vägisi ei tohi lapsele sisse pressida midagi, mida ta süüa ei taha. Eksperimenteeri. Mõni laps ei söö puuvilju, aga on valmis jooma neist valmistatud smuutisid. Teine ei taha köögivilju, aga on valmis suurima rõõmuga neid sööma, kui peidad tükikesed muu toidu sisse. 

Allikas: FemaleFirst

 

Buduaar.ee