SÜDAMLIK KIRI: KALLIS EMA, PALUN ära löö mind

11 kommentaari
SÜDAMLIK KIRI: KALLIS EMA, PALUN ära löö mind

Allpool oleva kirja saatis meile naine, kes soovib seda jagada kogu maailmaga ning loodab, et see kiri paneb mõtlema kõik praegused ja tulevased lapsevanemad. Et maailm oleks parem paik, kus elada ja et laste tulevik oleks turvaline. Et vägivalda oleks vähem ja lastel oleks õnnelikum lapsepõlv…

Allpool oleva kirja saatis meile naine, kes soovib seda jagada kogu maailmaga ning loodab, et see kiri paneb mõtlema kõik praegused ja tulevased lapsevanemad. Et maailm oleks parem paik, kus elada ja et laste tulevik oleks turvaline. Et vägivalda oleks vähem ja lastel oleks õnnelikum lapsepõlv…

Kallis Ema!

Ma tänan Sind, et oled valinud olla minu ema, minu armastuse õpetaja.

Aitäh, et oled minuga olnud neil hetkedel, mil Sind vajasin. Aitäh ka nende hetkede eest, mil Sind enam alati mu kõrval polnud, see andis mulle võimaluse kasvada tugevaks.

Aitäh nende hetkede eest, kui oled olnud halastav ja hell. Aitäh, et mõistad, et olen siin planeedil olnud palju vähem aega kui Sina ja alles õpin, mil moel siin see elu käib.

Aga kallis Ema, ma palun ka Sinult seda, et ära löö mind enam. Ei oma käe ega mõttega. See võib jätta mulle väga sügavad armid terveks eluks ja ma ei julge ega oska siis enda peret luua ja inimesi armastada, nagu mina seda tahaksin teha.

Ma saan aru, et Sul on oma nägemus, mis minu jaoks parim on, aga palun ole minuga sõbralik, nii kuulen ma Sind palju paremini. Kui minuga pahandad, jään ma ilma Sinu armastusest. Ja see kurvastab ja vigastab minu eneseusku, sest Sina oled olnud minu suur eeskuju ja õpetaja.

Kui Sa keerad selja minule, keeldud minuga suhtlemast, siis õpin ka mina seda, kuidas ise enda eest põgeneda ning enam mitte oma sisehäält kuulata. Aga ma väga tahan, et ma ei kaotaks võimet olla armastav! Palun aita mind, näita mulle, kuidas see käib.

Ma olen siia planeedile tulnud, et rõõmustada Sind ja tervet maailma, aga mul on seda raske teha, kui Sa mind kohtled, nagu oleksin ma väärtusetu ja tüütu kohustus. Kui ma näen, et ma põhjustan muretsemist, siis ma pigem enam ei ole Sinuga aus. Palun ole kannatlik ja heasüdamlik, siis õpin ka mina selline olema Sinuga suhtlemisel ja meil on lihtsam teineteist mõista.

See, kuidas mind näed, selliselt hakkan ma ise ennast nägema, kui suureks kasvan. Palun aita mul kasvada armastavaks ja heasüdamlikuks, just selliseks, nagu Sina seda oma sisemuses oled.

Ma tean, et Sul on olnud elus palju väljakutseid, palju muresid ja väga palju väikeseid asju, millele oled pidanud päevast päeva mõtlema, et minu eest hoolitseda. Ma tänan Sind kõige selle eest kogu südamest. Isegi kui ma seda sõnades veel väljendada ei oska, siis tea, et ma olen tänulik.

Kallis Ema, kui Sa saad, siis palun anna andeks oma vanematele, et nad Sind ei osanud alati nii austavalt ja väärikalt kohelda, kui Sa seda väärid. Ka Sina oled väärt parimat!

Palun anna andeks neile nende kannatused, palun anna andeks ka endale. Nad ei teadnud, mida nad tegid, kui nad Sinuga halvasti käitusid. See sündis teadmatusest, kiirustamisest ja stressist. Tegelikult tahtsid ka nemad Sulle parimat.

Sinu pisarad teevad mulle valu palju rohkem, kui arvata oskad. Palun õpime koos, kuidas naeratada ja tunda rõõmu nendest väikestest hetkedest, mis meil on. Ma andestan Sulle kõik, mis on olnud ebakõlalist meie vahel! Kas kuuled – ma andestan Sulle kõik!

Ja kui ma nutan, kallis Ema, siis sellepärast, et mul on valus. Palun võta mind sülle, hoia mind, kasvõi oma mõttes, siis on mul lihtsam hakkama saada. Ma tean, et see pole alati lihtne, sest võib leida kümme tuhat põhjust, miks olla rahulolematu. Aga ma olen ju ime, kallis Ema, kes on tulnud Sinu juurde Sinu läbi siia maailma.

Ma olen tulnud siia planeedile Sinu juurde, ma valisin Su välja kümnete tuhandete teiste emade seast. Sest ma armastan Sind kõige enam. Läbi aastate aitan Sul mõista seda elu, peegeldada kohti, mida oled valinud elus õppida. Palun kuula ka mind ära, mul on Sulle väga lihtne sõnum!

Minu sõnum tuleb südamest, selles on lootus, et meist saavad sõbrad. Me oleme siin üheskoos, üksteise õpetajad. Palun mõista, et Emaks olemine on osa õppeprotsessist ja Sul pole tarvis alati kõiki vastuseid teada, vaid ka kuulatada, näha erinevaid vaatenurki läbi oma lapse silmade.

Palun luba end armastada, räägi mulle sõbralikult, kuidas Sulle suhelda meeldiks.

Palun luba end hellitada, aidata – maailmas on nii palju imelisi inimesi, teisi imelisi Emasid ja sõpru, kellega arutada maailma asju ning leida lahendusi. Ära jää oma murega enam üksi – kui tundub, et on liiga raske või keeruline, leia endale abi täiskasvanute maailmast. 

Mina ei ole siia maailma tulnud, et olla täpselt selline, nagu Sa tahad, ma olen tulnud, et olla selline, nagu mulle ja Sulle parimaks kasvamiseks tarvis on. Me oleme ühe ja sama õppetunni sees. Palun teeme neid sõbralikult ja armastavalt. Ma tulen puhtast armastusest ja olen siin, et tuua Su ellu veelgi suuremat armastust!

Kallis Ema, tea, et Sa pole milleski süüdi. Kõik, mis on olnud, on olnud. Need õppetunnid on olnud täiuslikud. Aga ma palun, et me ärkaksime nüüd koos inimlikkusele, sõbralikkusele ja headusele.

Ma tõesti ei taha aastate pärast käia päevast päeva teraapias, et endast koduvägivalda vabastada. Maailmas on niigi väljakutseid palju. Palun leiame probleemidele lahendused varem, armastaval moel? Hoiame oma peret, oma lähedasi?

Kas tahaksid seda?

Mina soovin seda kogu südamest.

Et kui Sina siia planeedile tagasi kehastud ühel päeval, on meie planeet juba nii arenenud, et sõbralikkus ongi tavaline olek.

Ma armastan ja tänan Sind kogu südamest.

Oled minu väljavalitu kõigi maailma emade seast. Tea, et see on olnud suur otsus!

Aitäh, et oled ka mind välja valinud kõigi maailma laste seast. See on suur au Sinuga üheskoos neid elu õppetunde saada.

Ma tänan! Ma tänan! Ma tänan!

Ja õnnistan Sind ja tänan Sind igavikuliselt.

Sinu Laps