Välistudengid jagavad teadmisi ettevõtlikele noortele Eestis

Välistudengid jagavad teadmisi ettevõtlikele noortele Eestis

MTÜ AIESEC* Eesti korraldab 2014. aasta jaanuaris rahvusvahelist noorteprojekti YouthPreneur. Selle raames saabuvad 6. jaanuaril Eestisse pea 30 vabatahtlikku välistudengit  eri riikidest üle maailma. Projekti eesmärk on anda Eesti gümnaasiuminoortele teadmisi ettevõtlusest, arendada eneseanalüüsi oskusi rahvusvahelises õpikeskkonnnas ning suunata neid ettevõtlikele tegudele.

MTÜ AIESEC* Eesti korraldab 2014. aasta jaanuaris rahvusvahelist noorteprojekti YouthPreneur. Selle raames saabuvad 6. jaanuaril Eestisse 14 vabatahtlikku välistudengit  eri maailma riikidest.  Projekti eesmärk on anda Eesti gümnaasiuminoortele teadmisi ettevõtlusest, arendada eneseanalüüsi oskusi rahvusvahelises õpikeskkonnnas ning suunata neid ettevõtlikele tegudele.

Viie nädala jooksul viivad vabatahtlikud erinevates Tallinna ning Tartu koolides läbi töötubasid, mis arendavad eelnevale lisaks ka õpilaste meeskonnatöö- ja eneseväljendusoskusi. Kõik õpitoad toimuvad inglise keeles, mis suurendab ka suhtlemisoskust erinevate rahvuste vahel. Projekti põhiteemad on turundus, keskkond ning infotehnoloogia.

Kõik vabatahtlikud läbivad MTÜ AIESEC Eesti  korraldatud koolitusporgrammi, mis tagab neile oskused ning teadmised noortega töötamiseks ning arendavate töötubade läbiviimiseks. 

Projektiga on praeguseks liitunud Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna Pääsküla Gümnaasium, Järveotsa Gümnaasium, Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Mustjõe Gümnaasium, Jakob Westholmi Gümnaasium, Ülenurme Gümnaasium ning Tallinna Laagna Gümnaasium. Ettevõtmist toetavad BaltCap, Citadele, Megazone, AIESEC Eesti Alumni fond, Solaris Keskus,  Zone Media OÜ ning ettevõtete koostöövõrgustik „Unistused ellu“.

Projektile paneb lõpu maailma kultuure tutvustav üritus Global Village. Üritus toimub Eestis juba teist korda ning seekord leiab see aset 8. veebruaril 2014, Tallinnas Solarise keskuses. Kohapeal tutvustavad oma kodumaa eripära pea 40 välisriigi tudengid. Ürituse eesmärk on esitleda erinevate kultuuride juurde kuuluvaid elemente nagu kultuurilised tavad, rahvusköögi omapära, rahvustantsud ja muu selline. Läbi kogetu rikastatake inimeste maailmapilti ja üritatakse luua paremat üksteisemõistmist.

Lisateavet projekti kohta leiab ka Facebookist.

*AIESEC on suurim noorte poolt juhitud tudengiorganisatsioon maailmas. Organisatsioon on tegev 124 riigis ja selle eesmärk on arendada juhte läbi erinevate sotsiaalsete projektide. AIESEC pakub tudengitele võimalust olla maailmakodanik: võtta osa rahvusvahelistest tegevustest, ennast arendada ning saada avardavaid kogemusi ja oskusi.