Reklaam sulgub sekundi pärast

Seks ei ole vaid akt

Ainult enda naudingule mõtlemine ei sobi voodisse. Iha äratamist saa lükata vaid kaaslase õlgadele, vaid selle eest peab ka ise vastutama, kirjutab Rakkaudeksi.

Ainult enda naudingule mõtlemine ei sobi voodisse. Iha äratamist ei saa lükata vaid kaaslase õlgadele, vaid selle eest peab ka ise vastutama, kirjutab Rakkaudeksi.

Seksuaalne soov võib teinekord uinuda ja see on täiesti normaalne. Näiteks keset stressi, kiiret elu või haigestumist ei ole seksuaalelu kauakestnud suhtes kuigi aktiivne. Toimivas suhtes tuul aga pöördub, kui aeg on selleks küps.

Seksuoloog Tarja Sandberg soovib äratada paare, kelle seksuaalses dünaamikas on toimunud püsivamad muutused. ”On kahetsusvääne, kui seksi vähenemist ei käsitleta piisavalt varakult. See, et ei sekkuta, tähendab vähenemise lubamist. Seksuaalelu kokkukuivamisel negatiivsed ütlemised sagenevad ja üksteisest kaugenemine ja tõrjumine suurenevad,” tuletab seksuoloog meelde.

Seks ei ole akt

Kui seksi suhtuda kui pelgalt akti, ebaõnnestumise risk kasvab.

”Seksiga seotud kogemusi ei pea hindama sellest vaatenurgast, et milline peaks see olema, on see õige või vale, kas nüüd aitab, kas olin piisavalt hea või kas me õnnestusime või ebaõnnestusime seksis,” rahustab Sandberg.

Igaüks suudab enda ja oma suhte kohalt tunnetada mittetahtmise suurenemist.

”Mittetahtmise ilmnemisest saab teada, kui partneri silmis ei sütti enam seda iha, mis tema silmist on enne paistnud. Neil hetkil toimub alati mingisugune rikkumine – kas teadlik või mitteteadlik.”

Mida saab andja?

Üheks võimaluseks säilitada mõlema soovi on kompromissid ja see tähendab kompromisse ka teistes kooselu valdkondades, kui vaid seksi suhtes.

Tarja Sandberg tuletab siinkohal meelde ka tundeorgasmi tähtsust.

”Tundeorgasmi võib saada nähes, et partner naudib – näiteks tehes talle oraalseksi, mida ta peab taevalikuks.”

Tundeorgasmi pole aga võimalik saavutada ilma rõõmu ja vabatahtlikkuseta.

”Andja peab tundma, et teisele rõõmu pakkumine ei kahjusta teda ennast. Kui seksuaalelu on sellel tasemel, siis kooselu on ilmselt ka muus osas korras,” sõnas Tarja Sandberg.

Esita endale 3 küsimust:

Kas oled jäänud ükskõikseks, saades aru, et partneri silmist ei paista enam endist iha?

Mida võiksid ise teha iha äratamiseks, selle asemel, et asetada kõik partneri õlgadele?

Kas kohtled oma partnerit nii, nagu soovid, et tema Sind kohtleks?

 

Anneli Allikas-Parv