Reklaam sulgub sekundi pärast

Rasmus Rändvee kartis, et ta pole kooli jaoks piisavalt tark

Superstaarisaate viienda hooaja võitja Rasmus Rändvee lõpetas pühapäeval, 21. juunil edukalt Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi. Selle kõrvalt jõudis ta osaleda Superstaarisaates, konkursil "Eesti Laul", anda ülivingeid kontserte oma bändiga "Facelift Deer", veeta aega proovides ja teha tööd stuudios...

Superstaarisaate viienda hooaja võitja Rasmus Rändvee lõpetas pühapäeval, 21. juunil edukalt Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi. Selle kõrvalt jõudis ta osaleda superstaarisaates, konkursil "Eesti Laul", anda ülivingeid kontserte oma bändiga "Facelift Deer", veeta aega proovides ja teha tööd stuudios.

Tuleme tagasi keskkooli juurde - Rasmus sooritas kõik lõpueksamid üle 80 punkti. Selle teadmise kõrval on huvitav nentida fakti, et esimesse klassi minekut kartis Rasmus nagu tuld ning kolmandas klassis tundis ta, et kool tuleb pooleli jätta, sest ta pole piisavalt tark!

Põnevatest mälestustest seoses Rasmuse kooliteega loe lähemalt allpool.

Rasmus tunnistab, et ta pole kunagi viitsinud kooli nimel pingutada. "Käsi südamel, see vastab tõele. Isegi matemaatika lõpueksami nimel ei pingutanud ma absoluutselt. Ja kui aus olla, siis kerget vimma enda vastu pean ma seetõttu tänini, õnneks ma pole pika vihaga," naerab Rasmus ja lisab: "Minu edukad tulemused koolis on minu enda jaoks siiamaani pigem müstika ja eks võib öelda küll, et mul on hea pea," muigab noormees.

Kui aga ajas pisut tagasi minna, siis kas Rasmus mäletab oma esimest kahte? Hinne, mis tähendab läbikukkumist ... "Minu esimene kaks saabus ühel ja samal päeval koos veel ühe kahe ja kolmega. See oli mäletamist mööda kolmas klass. Kui ma meenutan seda, kerkib esile tõsine lapsepõlvetrauma ... Ma olin oma hinnetest veelgi rohkem löödud kui minu vanemad ja otsustasin alguses, et mul on aeg koolitee pooleli jätta ja alustada uut elu, sest olen kooli jaoks liiga rumal. Õnneks talutasid vanemad mu siiski tagasi kooli," meenutab Rasmus, et esimesed kehvad hinded valmistasid tema jaoks suurt draamat.

Rasmus on alati olnud pisut tuulepea ehk siis asjade koju unustamises oli ta kooliajal tõeline meister ning ka märkusi oli tema päevikus rohkem kui küll. "Ma arvan, et umbes kuni kaheksanda klassini polnud minu haridusteel ühtegi päeva, kus ma poleks midagi koju unustanud või ära kaotanud. Minu koolilaual valitses alati korralik segadus. Lisaks olen saanud loendamatul määral märkuseid laia spektri erinevate krutskite eest ja käinud direktorikabinetiski. Samas sain ma enda lapsepõlvekoolist lahkudes kõikide õpetajatega eeskujulikult läbi, nii et loodan, et minu rahutu hing kellelegi liiga ei teinud," tõdeb Rasmus.

Enamik meist mäletavad oma esimest koolipäeva ja sellega seonduvaid emotsioone. Rasmust valdas totaalne hirm. "Esimesed kuud koolis valdas mind üleüldine hirm ja segadus uue keskkonna ja inimeste ees. Mul polnud lapsepõlves palju sõpru ja needki olid kõvasti vanemad väikelinna naabripoisid, mistõttu suur vanusevahe siiski seadis teatud barjääri meie vahele. See tõttu oli kooliminekuga kaasaskäev sundviisiline sotsialiseerumine äärmiselt keeruline," meenutab Rasmus. 

Krutskeid täis koolipoisist on tänaseks sirgunud intelligentne, hea huumorisoonega, meeletult andekas ja asjalik noormees, kelle tegemistest kuuleme kindlasti veel palju.

Allpool on lisatud Rasmuse bändi Facelift Deer uus muusikavideo "Nitrolove"

Karin Karu