Reklaam sulgub sekundi pärast

Kasulikud soolad

Merevees suplemine on kasulik. Soolane merevesi parandab haigused ja haavad.Tervisele mõjuvad eriti hästi just suurema soolasusega veekogud, ning näiteks Surnumere sooladest valmistatud kosmeetikumid on väga hinnatud.

Kadri Põldma
[email protected] 

Merevees suplemine on kasulik. Soolane merevesi parandab haigused ja haavad.Tervisele mõjuvad eriti hästi just suurema soolasusega veekogud, ning näiteks Surnumere sooladest valmistatud kosmeetikumid on väga hinnatud.

Turistide esimene mulje suplusest Iisraelis Surnumeres on alati jahmatav- vesi kannab ise, ilma et liigutaksid ja näib, et nii soolases vees pole üldse võimalik uppuda. Mõni ime, et sellel maal sündis legend Jeesusest, kes kõndis mööda vett. Vee kandevõime pole tema ainus väärt omadus, soolad toimivad osmoosi põhimõttel, imedes kehast välja liigseid aineid. Soolane merevesi puhastab.

Tervisevete poolest, mille head omadused tulenevad vees sisalduvatest sooladest, on rikas Lähis - Ida. Ka Türgis, Pamukkales asuvad looduslikud termilised basseinid. Seal olevat kümmelnud juba Egiptuse kuninganna Kleopatra, kelle enesehooldusharjumustest saavad tänaseni inspiratsiooni kogu maailma kosmetoloogid.

Soolane vesi vabastab liigsetest pingetest ja lihasvaludest, samuti aitab ravida mitmeid nahahaigusi - ekseeme, erüteeme, sügelisi, kergendab isegi psoriaasi puhul, parandab väiksemaid nahavigastusi. Enamasti sobib ka allergilisele nahale.

Samuti tohterdatakse soolase kümblusega angiini, külmetust, nohu. Raskematest haigustest on just liigesehaiguste põdejad need, kes soolaste protseduuride toel paremat enesetunnet kogevad.

Kosmeetilisest seisukohast vaadatuna mõjuvad soolase vee protseduurid soodsalt kehva vereringe ja verevaese naha puhul, ütleb kosmeetik Tiiu Leetberg. Nendega ravitakse ka tselluliiti.

Kui vähegi võimalik, tuleks suvel merevees supelda. Kuid meie suvi on ju teadagi lühike ning igaühel pole ehk võimalikki mere äärde puhkama sõita.

Raskusteta on kättesaadavad igat sorti soolad. Tänapäeval müüakse nii apteekides kui ka kosmeetikakauplustes erineva konsistentsiga meresooli. Tavalist meresoola, mida pakitakse Soomes, saab osta ka mõnest suuremast selvehallist.

Kui muud käepärast pole, siis kõlbab laval higistades hõõruda end tavalise keedusoolaga, soovitavalt jämedamaga. Anne Veski on mitmetes intervjuudes avaldanud oma noorusliku jume ja ilusa naha saladuse: just soolaga hõõrumine kuulub tema saunaprotseduuride tippu.

Ammetäie eksootilist merd saab endale luua ka kodusel teel. Vannitäiele veele lisatakse 100 - 250 grammi soola, mis lahustatakse esmalt vähese kuumema veega. Kui palju just, see oleneb vanni suurusest, samuti sellest, kas soovitakse lihtsalt lõdvestuda või end tohterdada.

Optimaalne protseduuri kestvus on 20 minutit korraga üks kuni kaks korda nädalas. Külmetuse puhul võiks lisada vannivette veel eukalüptiõli või osta eukalüptilisandiga soola.

Tselluliidi puhul soovitavad kosmeetikud kaheksanädalast kuuri, ikka kaks korda nädalas.

Kui on artriit, siis tuleks arstiga nõu pidada, kuidas täpselt soolaga ümber käia. Välistada ei saa täiesti ka allergilisi reaktsioone, ehkki erandjuhul.

Kosmeetikakauplustes saadaolevad soolad sisaldavad peale looduslike mineraalide ka nahka pehmendavaid komponente, vetikate ekstrakte, lõhna- ja värvaineid, millel võivad olla omad tillukesed kõrvalmõjud. Puhtaim sool on ilma lisanditeta.

Soolast vett ei maksa silma lasta. Pärast soolavanni tasub end üle loputada.