Anna-Liisa Supp: “Olen Taanis olles muutunud”

Anna-Liisa Supp: “Olen Taanis olles muutunud”

Anna-Liisa Supp(23) sai tuntuks kui “Eesti otsib superstaari” saate esimese hooaja finalist. Kuigi Anna-Liisa on osalenud Eurovisiooni eelvoorus ning käis ka house-muusika tuuril koos DJ Widenskiga, siis noorel lauljataril sellest ei piisanud. Anna-Liisat tõmbas ka tema teise kire poole, milles on tal ka Tartu ülikooli diplom ette näidata – suhtekorraldus ja ajakirjandus. Seepärast läks noor neiu eelmisel aastal kohe edasi õppima välismaale Kopenhaageni Ülikooli ning hetkel valmistub ta oma viimaseks aastaks kognitiivteaduse ja kommunikatsiooni magistriastmes. Anna-Liisa rääkis Buduaarile veidi oma elust-olust Taanis ning mis on saanud tema lauljakarjäärist.
 

Anna-Liisa Supp(23) sai tuntuks kui “Eesti otsib superstaari” saate esimese hooaja finalist. Kuigi Anna-Liisa on osalenud Eurovisiooni eelvoorus ning käis ka house-muusika tuuril koos DJ Widenskiga, siis noorel lauljataril sellest ei piisanud. Anna-Liisat tõmbas ka tema teise kire poole, milles on tal ka Tartu ülikooli diplom ette näidata – suhtekorraldus ja ajakirjandus. Seepärast läks noor neiu eelmisel aastal kohe edasi õppima välismaale Kopenhaageni Ülikooli ning hetkel valmistub ta oma viimaseks aastaks kognitiivteaduse ja kommunikatsiooni magistriastmes. Anna-Liisa rääkis Buduaarile veidi oma elust-olust Taanis ning sellest, mis on saanud tema lauljakarjäärist.

Pärast aastat Taanis elamist räägib Anna-Liisa, et ta on sealse eluga enam-vähem harjunud. “Tekkinud on oma sõpruskond, meelispaigad ja -tegevused. Esialgu oli harjumatu taanlaste meeletu planeerimisharjumus – kolmapäevaõhtune teejoomine lepitakse kokku paar nädalat varem! Sotsiaalse suhtluse planeerimine on nende üks tugevamaid külgi, samas kui mina eelistan pigem spontaansust,” võrdleb Anna-Liisa taanlasi endaga. “Aga üldiselt on Kopenhagenis küllalt lihtne hakkama saada – struktuurid ja süsteemid on selgelt määratletud ja taanlased armastavad reegleid ning peavad neist kinni. Lisaks selgetele süsteemidele on Kopenhagen ka väga ilus ja armas turvaline linn, kus kodutunne on kerge tekkima,” lisab ta.

Anna-Liisa on võõrasse riiki kolides õppinud nii mõndagi uut peale koolitarkuste. “Kindlasti olen ma Taanis olles muutunud, kuna kolisin võõrasse riiki omamata ühtegi tutvust. Arvan, et olen muutunud iseseisvamaks ja kalkuleerivamaks. Ma arvan, et iga inimene muutub, kui ta oma mugavustsoonist välja astub, sestap soovitangi kõigil, kellel võimalust ja soovi, lühemat või pikemat aega välismaal elada. See avardab silmaringi, paneb märkama uusi aspekte ning kasvatab tolerantsust kõige teistsuguse suhtes,” soovitab noor lauljatar.

Kui Anna-Liisa parajasti ei õpi, siis naudib ta täiel rinnal Kopenhageni kirevat kultuuri. “Vaba aega üritan sisustada eelkõige kultuuri tarbimisega, kuna valik on siin suur ja mitmekesine. Näiteks laupäeval käisime ooperis, kus etendati Taani filmimehe Lars von Trier’i filmi põhjal valminud ooperit “Tantsija pimeduses”. Tegu on ühe minu suure lemmikuga ning jäin ooperietendusega väga rahule,” jutustab Anna-Liisa. 

Kuigi Anna-Liisa Taanis palju ei musitseeri, pole lauljakarjäär siiski unarusse jäänud. “Muusikaga ma siin tegelenud pole. Vahel harva jämmime sõpradega, aga mitte midagi suurt. Küll käin aga aeg-ajalt Eestis esinemas ja muusikat tegemas. Alles hiljuti valmis koostöös Kykaga uus lugu “Why Is She Here”, mida saab kuulata nii Eesti raadiojaamadest kui ka minu myspace lehelt www.myspace.com/annaliisasupp.”

 

Tene Sommer