Erkki Otsman “Heas abielus on mees ja naine sõbrad”

"Sõber on inimene, kes on suuteline mõistma ja jagama sinu isiklikku maailma," lausub Zarah Leanderi ja Edith Piafi laulude esitamisega tuntuks saanud Erkki Otsman Buduaarile. Tema arvates leiavad inimesed sõpru tavaliselt noores eas, vananedes uute juurde tulevate sõprade hulk väheneb.

“Sõber on inimene, kes on suuteline mõistma ja jagama sinu isiklikku maailma,” lausub Zarah Leanderi ja Edith Piafi laulude esitamisega tuntuks saanud Erkki Otsman Buduaarile. Tema arvates leiavad inimesed sõpru tavaliselt noores eas, vananedes uute juurde tulevate sõprade hulk väheneb.

“Ehk on noorena inimese maailm veel suhteliselt välja kujunemata ja avatum uuele.” Vananedes kasvab Erkki arvates sellele koorik peale ja iga uus sõber tähendab väljakutset ning selleks peab inimene valmis olema. “Sõprus on ikkagi väga intiimne suhe kahe inimese vahel, tavaliselt ei käi sellega koos füüsiline vahekord. “

Tema jaoks pole tähtis, mis soost sõber on. Kuid samas tunnistab Erkki, et vastassoost sõbrast võib kergesti saada ka intiimsõber ja siis pole see suhe enam sõprus. “Arvan, et see on vale lähenemine. Heas abielus on mees ja naine sõbrad.”

“Kõik, kellega ma olen aasta jooksul vähemalt viis korda midagi koos teinud ja kellega pidevalt mingil moel (internet, telefon jne.) ühenduses olnud, on sõbrad. Veel tihedamalt ja pidevalt suhtlen nelja-viie inimesega.”

Ta on pidanud elus ka sõprades pettuma. “Pettutakse sõbras siis, kui ta ei käitu või ei mõtle nii, kuidas sina seda heaks pead. Vahest ka sel juhul, kui sõber lubatut ei täida”. Kindlasti ei poolda Erkki ühegi inimese õigust teist hukka mõista, mis muidugi ei tähenda seda, et oma arvamust asjast välja ütlema ei peaks. Sõprus ongi vabatahtlik dialoog.”

Marko Tubli


reporter