Hispaanias elav aeroobikatreener Helja Aas on armunud

30 kommentaari

Kahe aasta eest noorima lapse Meribeliga Hispaaniasse kolinud aeroobikatreener Helja Aas on oma kunagise otsusega väga rahul – laps on sisse elanud kohalikku ellu ja käib hispaania koolis, Helja teeb südamelähedast ja tasuvat tööd ning juba 8 kuud on kauni naise elus mees, kes südame kiiremini põksuma paneb. Helja on armunud kuumaverelisse Maroko eratreenerisse Samisse.

Kahe aasta eest noorima lapse Meribeliga Hispaaniasse kolinud aeroobikatreener Helja Aas on oma kunagise otsusega väga rahul – laps on sisse elanud kohalikku ellu ja käib hispaania koolis, Helja teeb südamelähedast ja tasuvat tööd ning juba 8 kuud on kauni naise elus mees, kes südame kiiremini põksuma paneb. Helja on armunud kuumaverelisse Maroko eratreenerisse Samisse.

Kaunis aeroobikatreener Helja Aas on elanud Marbellas juba ligi kaks aastat. Selle aja jooksul on ta töötanud Puro Beachil hostessinna ja  mitmetes spordiklubides treenerina.

Helja tunnistab Buduaarile, et alguses ei otsinudki ta treeneritööd. Rannas oli palk hea, keskmiselt 1400 eurot kuus.  Kuid siis tuli vana kutsumus jälle ringiga tema juurde tagasi ja armastatud trenn muutus põhialaks. Eestis aastaid edukat treeneritööd teinud Helja on lugupeetud ja armastatud ka oma uues spordiklubis O2 Centro Welnessis, mis on Marbella üks parimaid spordiklubisid. Helja juhendab kõiki trenne alates bodyaeroobikast ja spinningust vesiaeroobikani, ta annab hispaanlastele isegi latiinotrenne.

O2 klubis treenib Helja poole kohaga, sest lisaks teeb nõutud aeroobikatreener tööd ka mujal saalides.  “Kõige tasuvam töö on olla eratreener,” räägib Helja Buduaarile. “Eratreeneri  palgaks on 40-50 eurot tunnis ja trennile kulub keskmiselt 1-2 tundi korraga. See töö eeldab muidugi ka häid psühholoogioskusi.”

Helja õnnest särav nägu reedab ka ilma küsimata selle, et naine on armunud. Ta tunnistab, et viimased kaheksa kuud on ta südame kiiremini põksuma pannud kuumavereline Maroko noormees Sami, kes töötab Plaza Gymis managerina (toim: asub Marbellas Nueva Andalusias) ja kes on ka üks parimaid eratreenereid Marbellas.“ Ta on mind siin palju aidanud eluga kohanemisel ja töö leidmisel,” räägib Helja ja lisab, et hea töökoha leidmisel mängivad tutvused olulist rolli. Aasta tagasi saatis Helja mitmesse klubisse oma CV, et treeneriks kandideerida. Neile isegi ei vastatud. Pool aastat hiljem piisas vaid selles, et Sami tegi ühe telefonikõne, kui Helja sai koheselt tööle.

Kuid see abi on vaid väike osa, mis Heljat ja Samit seob. Paarike veedab koos enamuse vabast ajast ning isegi väljas pidudel käimiseks pole enam mahti. “Siiamaani on  meie omavaheline keemia super ja ma olen õnnelik,” tunnistab Helja.

Naisele teeb pisut muret, et noormees on islami usku, mis muudab elufilosoofia pisut erinevaks meie omast. “Samas on selles ka palju head, moslemid ei joo tilkagi, pole alkoholi maitsenudki”, räägib Helja.  Kuigi moslemitelt oleks Helja sõnul üle võtta nii mõndagi head, siis ta ise ei tahaks usku vahetama hakata.  “Eks elu näitab, kuidas olukord laheneb,” ütleb Helja ega muretse liigselt asjade käigu pärast. 

Tagasi Eestisse Helja tulla ei taha. “See peaks ikka väga hea põhjus olema,” ütleb Helja ja lisab, et Hispaanias meeldib talle kõige enam kliima. “Meeldib ka pingevabam elu, ei pea koguaeg ennast teistele tõestama, vaid saad olla lihtsalt õnnelik ja vaba.”

See, mis Helja Eestile mõtlema paneb, on kaks vanemat last, kes isaga Eestisse elama jäid. “Lastega tahaks muidugi rohkem koos olla, kuid siia toomiseks ja erakooli õppimapanemiseks pole raha. Hispaaniakeelse kooli jaoks ei suuda nad nii kiiresti keelt selgeks õppida,” ütleb Helja. “Kuid eks aeg näitab. Noorem laps on väga hästi kohanenud Hispaaniaga.”

Helja tunnistab, et kuigi on oma kolimisotsusega rahul, siis oli Marbellasse tulemine ja hakkama saamine on alguses päris raske.  “Palk on küll hea Eesti mõistes, kuid elu on Marbellas siiski väga kallis. Kõige rohkem maksab üür ja telefon. Söök ja riided on odavad.”

Tublidel ja töökatel eestlastel pole siiski tööd leida raske, seda kinnitab ka Helja. “Hispaaniasse elama tulles võiks seada endale eesmärgid, mida soovid teha ja saavutada. Samuti tasuks teha eeltöö elamise kohta. Eriti kui keegi ees ei oota ja tuled üksi koos lapsega.”