ITAALIA SEADUS KEELAB vanematel lapsi taimetoidul kasvatada

ITAALIA SEADUS KEELAB vanematel lapsi taimetoidul kasvatada

Taimetoitluse ja laste teemal on sõna võtnud nii Eesti kui välismaa tuntud näod, kes usuvad, et oma lastele taimetoitluse peale surumine on vale ning vähemalt kasvueas vajab laps siiski liha. Samamoodi arvab ja Forza Italia partei liige Elvira Savino, kes on välja pakkunud seaduse, mille alusel peaksid oma lapsi taimetoidul kasvatavad vanemad saama karistatud nelja aastaga vanglas.

Taimetoitluse ja laste teemal on sõna võtnud nii Eesti kui välismaa tuntud näod, kes usuvad, et oma lastele taimetoitluse pealesurumine on vale ning vähemalt kasvueas vajab laps siiski liha. Samamoodi arvab ka Forza Italia partei liige Elvira Savino, kes on välja pakkunud seaduse, mille alusel peaksid oma lapsi taimetoidul kasvatavad vanemad saama karistatud nelja aastaga vanglas.

Savino kirjutab, et vegan dieetide tõttu kannatavad lapsed raua- ja tsingipuuduse all ning nad ei saa piisavalt B12-vitamiini, mis võib viia tõsiste neuroloogiliste probleemide ja verevaeguseni.

Välja pakutud seadus hüüdnimega “Savino seadus” käsitleb arvukalt juhtumeid, kus lapsed on sunnitud kasvama taimetoidudieetidega, mis on neile vanemate poolt peale surutud.

“Juba mitu aastat levib Itaalias uskumus, et taimetoidudieet mõjub tervisele edendavalt. Kui inimene, kes veganiks hakkamise otsuse teeb, on ise mõtlev täiskasvanu, ei ole küsimust. Probleem tekib aga siis, kui asjasse on segatud lapsed,” ütleb Elvira Savino.

Milanos viidi 1,2aastane laps haiglasse tõsiste tüsistustega, sest ta kannatas raske kaltsiumipuuduse all. Väike poiss kaalus sama palju kui kolmekuune imik. Peale karmi kohtuprotsessi võeti poisi vanematelt ebanormaalsete pealesunnitud toitumisharjumuste tõttu kasvatusõigus ära.

Allikas: Metro.co.uk